DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień 20 stycznia 2023r. był niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pan dyrektor oraz ksiądz proboszcz  przywitali przybyłych wspaniałych gości oraz złożyli piękne życzenia.  Dzieci   zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez Panią Joannę Rymarczyk, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Po części artystycznej i wręczeniu prezentów zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci również mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Babcią i Dziadkiem.

  

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

28.10.2022 r. o godz. 9.00 uczniowie klas: 1a oraz 1b złożyli uroczyste Ślubowanie.

Ślubowali być dobrymi i pilnymi uczniami naszej szkoły, godnie ją reprezentować, dbać
o honor naszej szkoły, służyć pomocą słabszym i potrzebującym kolegom oraz szanować nauczycieli, pracowników szkoły oraz swoich rówieśników.

Aktu Pasowania na ucznia dokonał P. Dyrektor Rafał Majewski w obecności wychowawczyń mgr Agnieszki Pociechy oraz mgr Agnieszki Wolińskiej-Smoleń, zaproszonych Rodziców uczniów klas pierwszych, oraz koleżanek i kolegów z klas:  0, 2 i 3 wraz z wychowawczyniami. 

Życzymy Wam kochani radości z uczenia się oraz osiągania sukcesów tych małych, dużych
i oczywiście tych większych! Gratulujemy!

      
       
   
     

 

Tradycyjnie  jak co roku w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych przygotowano się do niepowtarzalnego  Święta jakim jest „ Dzień Babci i Dziadka ‘’.  Ze względu na sytuację epidemii, w tym roku obchody tego wyjątkowego dnia przybrały nieco inną formę. Dziadkowie nie mogli przybyć do szkoły, by obejrzeć występy swoich ukochanych wnuków, jednak dzieci z klasy 0 przygotowały dla nich wyjątkową niespodziankę – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Wszystkie ich starania Dziadkowie mogli obejrzeć na nagraniach.


 

Dzień Pluszowego Misia

8 grudnia  w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko z klasy 0 przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem - małym, dużym, bardzo dużym, brązowym, białym, czy też kolorowym, a każdy był piękny i wyjątkowy.  Dzieci poznały historię Pluszowego Misia.  Nie brakowało misiowych tańców, wierszy, zagadek, piosenek o tematyce misiowej czy też  prac plastyczno – technicznych. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i pomysłowością. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój Przyjaciel Miś”.  Wszystkie prace zostały nagrodzone, a każdy uczestnik „Dnia Pluszowego Misia” otrzymał dyplom „Prawdziwego Przyjaciela Misia”.

 

 

 

  


Konkurs "Segregacja śmieci w oczach dzieci"

W ramach wdrożonej innowacji w klasie 0 ''Z ekologią i zdrowiem na Ty" - kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych dzieci w wieku przedszkolnym, klasa  wzięła udział w konkursie pt: "Segregacja śmieci w oczach dzieci" zorganizowanym przez wychowawcę klasy. Podczas oceny prac pod uwagę brano pomysłowość, oryginalność, estetykę, zgodność z tematem. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy  oraz nagrody. 

       
       
   
       
   
       
   
       Pasowanie na czytelnika

3 listopada 2021r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość dla uczniów klasy I. W tym dniu uczniowie zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Biblioteka to  miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Uczniowie klasy I zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki i czytelni oraz sposobem wypożyczania książek.

Nasi nowi czytelnicy uroczyście obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie  przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Każdy młody czytelnik otrzymał również wyprawkę czytelniczą „Pierwsze abecadło” w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dodatkowo  pierwszoklasiści otrzymali Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. 

Młodzi czytelnicy !

Życzymy Wam wspanialej podróży w świat książki!

  
  

Spotkanie z policjantem

1 października uczniowie najmłodszych klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Rafałem Kosibą. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych. Nasz gość zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu do którego dzieci mogły wejść i usiąść na chwilę za kierownicą pojazdu.

Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

  
  
                                         

Powitanie Jesieni w klasie O

23 września 2021 r.  w naszej zerówce  odbyło się “Powitanie Jesieni”.
Dziewczynki wcieliły się w rolę Pani Jesieni niosące kosz pełen  darów z sadu, lasu i ogrodu. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej . Udaliśmy się też na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.
              
       
   
       
   
       


Dzień Kropki w zerówce


15 września w oddziale przedszkolnym i w klasach I - III  zaroiło się od kropek. Kropki na ubraniach, tablicy, pracach plastycznych i ukryte w różnych miejscach sali. A to wszystko związane z obchodami Dnia Kropki, które od kilku lat staje się bardzo popularne na całym świecie. Skąd się wzięło ? Z książki P. Reynoldsa ,,The Dot'' , która opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczciły go również nasze przedszkolaki słuchając opowiadania o Vashti i uczestnicząc w różnych zadaniach związanych z kropką. Radości i odkrywania talentów było wiele...


                
       
   
       
   
       
   
       
   
       
   
       


Warsztaty „Potyczki ze sztuką” w Galerii BWA w Nowym Sączu

Wyjazd klasy 4


19 listopada uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą udali się do Galerii BWA w Nowym Sączu na drugie warsztaty z cyklu „Potyczki ze sztuką’. I tym razem zajęcia prowadziła pani Sylwia. Zapoznała ona uczniów ze sztuką tworzoną na kopertach. Dzieci miały także okazję wykonać samodzielnie taką kopertę. Co ciekawsze dostały zadanie domowe, polegające na wysłaniu wykonanych kopert do pani Sylwii. Zadanie będzie zrealizowane na jednej z najbliższych godzin wychowawczych (wyjście na pocztę w celu wysłania listu J). 

                              
       
       
     

 


Warsztaty „Potyczki ze sztuką”

pierwszy wyjazd klasy 4 do Galerii BWA w Nowym Sączu

 

22 października uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą udali się na warsztaty „Potyczki ze sztuką’ do Galerii BWA w Nowym Sączu. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z kierunkiem w sztuce POP-ART. W ciekawy sposób pani Sylwia przedstawiła cechy tego kierunku. Zaproponowała także uczniom ćwiczenia praktyczne, które polegały na stworzeniu ilustracji koszulki przy wykorzystaniu tego stylu.

           
       
       
     

 


Wyjście klasy 4 na cmentarz na Helenie w Nowym Sączu

 

W październiku uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą udali się na cmentarz na Helenie w Nowym Sączu w celu posprzątania miejsca wokół grobu poległych w Świniarsku z rąk hitlerowskich najeźdźców. Dzieci z dużym zaangażowaniem poświęciły się tej pracy. Przed odejściem odmówiły modlitwę za zmarłych i zapaliły znicze nie tylko na tym grobie, ale także na grobach swoich bliskich pochowanych na tym cmentarzu.

 

                                 
       
   
       

Spektakl „Zorro”

 wyjazd klasy 4 do Kina Sokół w Nowym Sączu

 

4 października uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą uczestniczyli w zakończeniu festiwalu „Kinojazda”, który jest co roku organizowany przez Kino „Sokół’ w Nowym Sączu. Przy tej okazji mieli możliwość zobaczyć spektakl „Zorro”.

       
       
   
       


Warsztaty „Między nami Indianami”

 wyjazd klasy 4 do Kina Sokół w Nowym Sączu

 

31 września uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą udali się do kina Sokół w Nowym Sączu na warsztaty „Między nami Indianami’ w ramach festiwalu „Kinojazda”. W bardzo ciekawy i przystępny dla uczniów sposób podróżnik przedstawił życie Indian. Dzieci mogły także przymierzyć ich oryginalne stroje oraz nauczyć się ich tańca. Po warsztatach uczniowie udali się na plan filmowy. Wzięli udział w kręceniu jednej ze scen z filmu „Zorro”.

       
       
   
       

 

Wyprawka czytelnicza dla klasy I

W związku z zainaugurowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 11 września 2019 r. Kampanią Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” uczniowie klasy I otrzymali wyprawkę czytelniczą, na którą składają się książka „Pierwsze czytanki dla …” zawierająca teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów w opracowaniu graficznym mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia oraz broszura informacyjna dla rodziców podkreślająca rolę czytania w życiu dziecka. 


       

Uroczystość Pasowania na ucznia

 Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.                                                                                                           Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań na które warto poznać odpowiedzi.

W piątek 25 października odbyła się w naszej szkoleuroczystośćślubowania pierwszoklasistów. Podczas akademii z udziałem Pana Dyrektora,Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów z pozostałych klas uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowany pod opieką swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Pociechyprogram artystyczny. Występ rozpoczął się od przedstawienia się dzieci, po czym uczniowie przystąpili do pierwszego w życiu egzaminu – tj. egzaminu na ucznia, w czasie którego musieli przejść pomyślnie przez trzy próby.

Pierwszą była znajomość obowiązków szkolnych. W drugiej pierwszaki wykazali się znajomością ojczystego kraju, a w trzeciej znajomością przepisów drogowych. Po każdej próbie uczniowie byli oceniani przez swoich Rodziców oraz powołane jury, w skład którego weszli: Pan Dyrektor Rafał Majewski, pani Natalia Rogowska oraz Pani Jolanta Paciej.

Wszystkie trzy próby zostały pomyślnie zaakceptowane zarówno przez Rodziców jak też jury a zatem uczniowie klasy pierwszej zdali pomyślnie swój pierwszy, tak ważny dla nich egzamin. Pan Dyrektor pasował uroczyście na uczniów naszej szkoły wszystkich 21 pierwszoklasistów: 8 dziewczynek i 13 chłopców.

Życzymy Wam abyście zawsze czerpali radość i satysfakcję ze zdobywania wiedzy
i nowych umiejętności!


                      
       
   


Obserwatorium Astronomiczne w Chełmcu.

 

Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią odwiedzili Obserwatorium Astronomiczne w Chełmcu.

Dzieci mogły zobaczyć  przez teleskop Słońce a także oglądnęły  prezentację  multimedialną Człowiek w kosmosie”. Dowiedziały się jak zmiana ciśnienia atmosferycznego działa na człowieka oraz jak szczegółowo wygląda i z czego składa się skafander astronauty. Każdy z uczestników wykonał własną rakietę, którą zabrał do domu.

Zajęcia w Astro Centrum bardzo się dzieciom podobały.

Dziękujemy Panu Jakubowi, który nas oprowadził i przekazał wiele ciekawych informacji

 

   

 

 

   

Spektakl teatralny „Piękna i Bestia”


W dniu 18 września 2019r. klasa V z naszej szkoły, w nowosądeckim MOK-u oglądnęła spektakl teatralny „Piękna i Bestia” w wykonaniu grupy teatralnej CUDOKI-SZUROKI.

Młodzież mogła zobaczyć, że nawet w najmłodszym wieku można zostać aktorem i występować przed widownią. Dowiedziała się również, że MIŁOŚĆ wszystko pokona, nawet złe czary.
 

 

 

 

Lekcja pokazowa KICKBOXINGU 
 

Klasa V naszej Szkoły uczestniczyła w lekcji pokazowej KICKBOXINGU, która odbyła się w siedzibie Uczniowskiego Klubu Sportowego (UKS) EVAN mieszczącego się przy ul. Grybowskiej w Nowym Sączu.

Młodzież na własnej skórze odczuła, jak ciężko muszą pracować zawodnicy, aby osiągnąć wysokie wyniki.

Bardzo dziękujemy trenerowi Panu Krzysztofowi Bulandzie  za udostępnienie sali i przeprowadzenie treningu.

 

       
       
   
       
       

 

DZIECI DZIECIOM


Dnia 30 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły dzieci z przedszkola "Bajkowa Kraina": Krasnoludki i Biedronki oraz uczniów z klasy I na przedstawienie teatralne oparte na wierszu J.Tuwima pt "Rzepka". Dzieci bawiły się wesoło, a mali aktorzy z zerówki  zostali nagrodzeni brawami.


           
       
 

 
       

ZAJĘCIA BADAWCZE W ZRÓWCE

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach, w których prelegentem był Konrad Sromek… kolega z grupy. Chłopiec przygotował kilka doświadczeń z wodą i lodem. Dzieci bardzo chętnie obserwowały co się dzieje w słoiczkach i szklaneczkach przygotowanych przez Konrada. Najbardziej podobało się „łowienie” lodu i topienie kostki lodu w oleju. 

Zabawy z lodem to było kolejne wystąpienie Konrada. Wcześniej prezentował dzieciom wypływanie lawy z wulkanu. 

 

 

          


Klasa 0 u fryzjera

 

Kończy się karnawał. Na bale nie tylko ubieramy się w piękne stroje ale także idziemy do fryzjera. Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły lokalny zakład fryzjerski p. Sabiny Lorek. Miały tam okazję zapoznać się z warsztatem pracy fryzjerek. Dzieci chętnie oglądały  znajdujące się tam sprzęty i za pozwoleniem Pań z nich korzystały. Niektóre dzieci nigdy nie były czesane i strzyżone u fryzjera, więc ucieszyły się,  gdy Panie fryzjerki zaczęły czesać dziewczynki, a chętnym chłopcom żelować włosy. Dzieci były bardzo zadowolone z tej krótkiej wycieczki do zakładu fryzjerskiego....

  

   

 Wycieczka kl IV

"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności."

Jan Paweł II

 

            Klasa czwarta na wycieczce klasowej podziwiała piękno naszych Pienin i zaznajomiła się z fauną i florą Pienińskiego Parku Narodowego.

            Po pokonaniu Wąwozu Homole mogła być świadkiem szkoleń Straży Granicznej i GOPR-u, które odbywały się na polanie przy bacówce na polanie Bukowinki.

            Młodzież z wycieczki wróciła z pełną głową wrażeń i pustym plecakiem( wszystko zostało zjedzone)

            
     

 

 

 

Pierwsze Śniadanie

 

Klasa IV wraz z wychowawcą p. Agnieszką Nowak przygotowała propozycję zdrowego i pożywnego, podstawowego, pierwszego posiłku dnia-śniadania, które każdy potrafi zrobić.

Jest to SAŁATKA OWOCOWA z dodatkiem jogurtu naturalnego, miodu, musli i orzechów ( można również wzbogacić ją nasionami chia i siemienia lnianego).

Uczniowie dowiedzieli się jakiewartości odżywcze madany składnik sałatkii dlaczego warto go jeść. Poznali walory i właściwości zdrowotne owoców takich jak: jabłko, gruszka, winogron, banan, śliwka, kiwi, malina, jeżyna, borówka, brzoskwinia, pomarańcz.

Dzieci były wcześniej nieświadome ile dobrego dla zdrowia mają w sobie te owoce.

Analizując- taka propozycja śniadania to wielka BOMBA witamin, minerałów i wartości odżywczych.

Dzieciom bardzo sałatka smakowała i postanowiły ją przygotowywać dalej, częstując innych członków rodziny.

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy podjęli to wyzwanie, aby takie śniadanie spożywali zawsze.

 

       
       
         
       

 

                                  
   

 

SZKOLNY KONKURS

"DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI 2018"

w ramach programu „ Trzymaj formę”

Regulamin konkursu:

  1. Organizator:
  1. Uczestnicy konkursu:
  1. Cele konkursu:

 

  1. Termin konkursu: 11 października 2018r. (czwartek)
  1. Przebieg konkursu:

Zadaniem każdego zespołu klasowego jest przygotowanie zdrowych potraw (sałatki, przekąski, kanapki, desery, napoje i in.) oraz prezentacja ich na swoim stoisku klasowym.  Każda potrawa powinna zawierać krótki opis, co to za potrawa.

Dodatkowo każda klasa przygotowuje własną prezentację wizualną potrawy na temat „zdrowe śniadanie przed sprawdzianem , klasówką w szkole”. Wybrani uczniowie (2)/uczeń powinni tą prezentację krótko przedstawić komisji. Opis śniadania może być na kartce, a może być w formie filmiku na you tube przygotowanego przez uczestnika.

Wydarzenie ma charakter integracyjny - do aktywnego udziału zaproszeni również rodzice dzieci wszystkich klas. 

Komisja przydziela punkty każdej klasie według następujących kryteriów:

-      Walory zdrowotne (dobór zdrowych składników)

-      Różnorodność, oryginalność menu

-      Smakowitość

-      Prezentacja

-      Estetyka (zachowanie proporcji, sposób serwowania, pomysł na prezentacje,  wrażenie ogólne)

 

Nagrody:

W konkursie zostaną nagrodzone trzy miejsca.

Wygrane trzy klasy mogą wybrać nagrodę z poniższych pięciu propozycji. Kolejność wyboru - zaczynając od pierwszego miejsca:

  1. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 3 dni w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek
  2. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 1 dzień w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek + 100 zł.
  3. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 2 dni w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek
  4. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 50 zł.
  5. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 50 zł.


Znalezione obrazy dla zapytania dzień zdrowej zywności


Andrzejki 2017

 W dniu 23.11.2017 r. w Szkole Podstawowej zostały zorganizowane Andrzejki dla klas 0-III, IV-VII. Głównym organizatorem tej imprezy był Samorząd Szkolny. Uczniowie z wszystkich klas, licznie pomagali w przygotowaniu wystroju sali, która była bardzo magiczna i nastrojowa. 

Cel główny:
Kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego
Cele operacyjne:
Uczestnik:
• zna tradycje i obrzędy ludowe związane z wigilią św. Andrzeja
• doskonali umiejętności logicznego myślenia l kojarzenia
• poszerza zasób słownictwa integruje się w zabawie i umie współdziałać z grupą nowych kolegów, starszych i młodszych
 
 
     

 
 
 
     
 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

7 listopada 2017r. odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, z jej zbiorami oraz zasadami udostępniania księgozbioru. Po złożeniu ślubowania przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozwijał umiejętność czytania.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!

     

 

 

  

 

PASOWANIE NA UCZNIA

W poniedziałek 23 października 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. s. Czesławy Lorek  w Biczycach Dolnych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

  

Wszystkich zgromadzonych przywitała prowadząca uroczystość p. Justyna Majewska. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali, tańczyli, recytowali i odpowiadali na szereg zadawanych im pytań. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy uczeń ślubował, być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę.

 

Po złożeniu przyrzeczenia, tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany na ucznia, przez Pana Dyrektora Rafała Majewskiego. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz upominki.

 

Naszym najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej im. s. Czesławy Lorek  w Biczycach Dolnych życzymy wielu sukcesów w edukacji szkolnej.

DZIEŃ MAMY I TATY w KLASIE III

POŻEGNANIE

  

  

  

  

  

  

  

  

DZIEŃ MAMY I TATY w ZERóWCE

Dzień Mamy i Dzień Taty to jedne z najważniejszych wydarzeń przedszkolnych.Dzieciaki wykonują dla swoich rodziców prezenty, uczą się piosenek i wierszyków, a nauczyciele przygotowują scenariusze i organizują uroczystości z udziałem dzieci.

W naszej szkole na ten wspaniały dzień 6.06.2017 roku zerowkowicze przygotowali bajkę "Calineczka", której to adaptacji bali by się i uczniowie klas starszych. Spektakl prawie 50 minutowy był wspaniałym wyrazem miłości dziecięcej i pokazem niemałych zdolności aktorskich, za co duże uznanie dla P. Joli Paciej.

  

  

  

  

  


ZABAWA  NOWOROCZNA

 

Choinka noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

 

W tym roku zabawę dla uczniów klas I-III, IV-VI oraz gimnazjum poprowadził DJ Kamil. Samorząd szkolny zadbał o wystrój sali gimnastycznej, która w dniu 26 stycznia mieniła się od kolorowej bibuły, balonów i confetti.


  

  

  KONKURS POETYCKI

Wyniki konkursu poetyckiego "Jesienny pada deszcz"

klasy I-III - I miejsce  Zuzanna Plewa kl IIIb

                   II miejsce  Jakub Pietrzak kl Ib


Znalezione obrazy dla zapytania jesienny pada deszczDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 0

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, a tych w tym roku nie brakowało..... są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W nasze szkole w klasie zerówkowiczów zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla samych zaproszonych.

To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 20 stycznia w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała impreza.  Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na jadalni , na nowej scenie, pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki ze znanych bajek.

  

  

  

  

  Czyste powietrze - czysta sprawa

Centrum KANA przystępuje do realizacji projektu pn. „Czyste powietrze – czysta sprawa w Gminie Chełmiec”. Celem projektu jest edukacja ekologiczna w zakresie ograniczenia przyczyn prowadzących do zanieczyszczenia powietrza. W ramach pilotażowego projektu w każdej trzeciej klasie szkoły podstawowej zostaną przeprowadz