Aktualności

2019-05-24
Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty

Ważne wydarzenie jakim niewątpliwie jest Dzień Matki , a w naszej szkole w połączeniu z Dniem Ojca, istotne jest niemal dla wszystkich rodzin , nie tylko z naszej placówki.... Tego dnia zarówno najmłodsi jak i dorośli pamiętając o swoich rodzicach przynoszą im drobne prezenty. Są to głównie bukiety kwiatów, laurki lub innego rodzaju prezenty prosto z serca. 

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowa okazja, by spędzić trochę czasu z  najbliższymi nam osobami na świecie. Każda kochająca mama i każdy kochający tata zasługuje na wyróżnienie, pamięć i oczywiście życzenia i piękny prezent. 24.05.2019 w auli naszej szkoły pod okiem Pani J. Paciej, opiekunki oddziału przedszkolnego wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-05-24
Święto Szkoły
Święto Szkoły

Dnia 23 maja 2019 jak co roku nasza szkoła obchodziła swoje święto. Ten dzień rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. Św. St. Kostki w Niskowej, której przewodniczył dziekan, ks. proboszcz Krzysztof Prokop, a homilię wygłosił ks. katecheta  Boguslaw Tokarz zwracając uwagę, jak instotne w dzisiejszych czasach są wartości chrześcijańskiego wychowania, a nasz patron s. Czesława jest godnym wzorem do naśladowania. I tu powinniśmy czerpać wzorce, nie tylko uczniowie...Uczestniczyli w niej zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie.             

W drugiej części uroczystości już w szkole na sali gimnastycznej zaproszony gość mistrzyni świata w sportach sylwetkowych Patrycja Słaby opowiadała jak długą drogę trzeba przebyć, aby dojść na szczyt...ile wyrzeczeń, samozaparcia i konsekwencji jest niezbędne....-a my dodamy, że i talentu i urody...Patrycja na co dzień studentka fizjoterapii w PWSZ, zdobyła w Quito (Ekwador) tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior. Patrycja ma zaledwie 21 lat, za to na swoim koncie wiele prestiżowych osiągnięć w kategorii sportów sylwetkowych. Są to. m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski, Mistrzostwo Europy Juniorów i wiele, wiele innych...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-05-19
Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec
Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec

 

Po raz XVII na pływalni w Chełmcu 14 maja 2019r. odbyły się Mistrzostwa Pływackie Gminy Chełmiec.

Wiadomo, że nie mogło zabraknąć na tych zawodach również uczniów z naszej szkoły, którzy uczą się pływać i już nieźle pływają.

Szkołę reprezentowali: Sylwia Czaja, Magdalena Lipka, Joanna Łoniewska, Martyna Rusyniak, Alicja Kubiesza, Patryk Kmiołek, Szymon Nalepa, Michał Piszczek, Filip Rusyniak, Kacper Łatka, Patryk Tokarczyk, Konrad Leśniak, Szymon Pierzchała i Wojciech Kosakowski.

Na podium w swojej kategorii wiekowej stanęli: Martyna Rusyniak zajmując I miejsce, Filip Rusyniak zajmując III miejsce, a drużynowo SP Biczyce zajęła III miejsceJ

GRATULUJEMY!!!

         
       
   
       
2019-05-19
Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec
Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec

W Trzetrzewinie 9 maja odbyły się zawody sportowe– Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec  klas IV-VI, w którym nasza szkoła wystawiła najlepszych swoich lekkoatletów.

Drużynę dziewcząt tworzyły: Magdalena i Marta Lipka, Laura Basta, Wiktoria Plata, Izabela Koziara, Julia Jawor i Patrycja Zaryczny.

Drużynę chłopców tworzyli: Nikodem Lipka, Mateusz Kujawski, Jan Antkiewicz, Sebastian Gargula, Norbert Leśniak i Jakub Herduś.

Pomimo niesprzyjającej pogody młodzieżwalczyła dzielnie. Dziewczęta zajęły II miejsce i stanęły na podium, a chłopcy IV.

GRATULUJEMY!!!

2019-05-10
Lekcja WOSu
Lekcja WOSu

Pogłębienie i przybliżenie wiedzy o funkcjonowaniu samorządu to główny cel lekcji o samorządności. Takie spotkanie ma na celu uświadomić młodzieży, że władza samorządowa nie jest gdzieś daleko, ale tuż obok, naprawdę blisko. 

W dniu 10 maja 2019 r. w ramach programu zajęć z wiedzy o sołeczeństwie, uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum byli uczestnikami wyjątkowej lekcji, a prowadzącym był wójt gminy Bernard Stawiarski.

Punktem wyjścia do wspólnej dyskusji było zdefiniowanie słowa „samorządność”. Następnie omawiano zagadnienia dotyczące samorządu terytorialnego oraz sposobu jego funkcjonowania. Przedstawiona została ponadto struktura gminy jako podstawowej jednostki samorządu terytorialnego oraz zadania i kompetencje organów gminy. Uczniom przybliżony został także zakres działania jednostek organizacyjnych gminy.

Dla wszystkich uczestników lekcja była ciekawym i zupełnie nowym doświadczeniem, ale też przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym naszej „Małej Ojczyzny”. Taka forma propagowania wiedzy o samorządzie spotkała się z zainteresowaniem ze strony uczestniczących w niej uczniów, którzy w aktywny sposób włączali się w jej przebieg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-05-10
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji III Maja
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji III Maja

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. W naszej szkole wydarzenie to upamiętnili uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy II szkoły podstawowej pod opieką mgr B. Żak i mgr J. Majewskiej.

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-04-02
PREZENTACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
PREZENTACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty. Na stronie internetowej OKE można zobaczyć następujące filmiki:

1. Egzamin ósmoklasisty - informacje ogólne.

2. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 1.).
3. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 2.).
4. Egzamin ósmoklasisty z matematyki.
5. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego.
 
www.oke.poznan.pl/cms,5177,filmy_informacyjne_o_egzaminie_osmoklasisty.htm
2019-03-28
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury

 

 

W trosce o ochronę środowiska po raz kolejny z inicjatywy Rady Rodziców w dniu 27.03.2019 odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury, mająca na uwadze zapoznanie uczniów z segregacją śmieci. Akcja mimo niesprzyjającej pogody trwała od 7.00 do godziny 15.00. Dbanie o środowisko poprzez składowanie i zbiórkę papieru jest to zasadna inicjatywa w którą włączyła się cała społeczność szkolna. Dzięki staraniom P. Katarzyny Tokarczyk udało się zdobyć, jak się okazało ,nie małym trudem odbiorcę zebranej makulatury. W tym roku nie było kontenera, a makulaturę trzeba było ładować do worków, w czym pomogli uczniowie klas starszych.

 

Z nieoficjalnych danych wynika, że zebrano ponad 4 tony papieru różnego rodzaju.

1 miejsce klasa VIII  - 1338 kg

2 miejsce klasa III a -  677 kg

3 miejsce klasa II    - 654 kg

Na szczególne podziękowania zasługują Państwo Katarzyna i Sebastian Tokarczyk, a także pani Izabela Sowa oraz P. Jarosław Łatka, który stosownym sprzętem pomógł w załadunku.

Dziękujemy i do następnego razu.

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-03-11
Szkolne konkursy
Szkolne konkursy

Biblioteka szkolna w najbliższym czasie zaprasza do udziału w konkursach.

1 konkurs na "Najpiekniejszą zakładkę do książki" -  regulamin w zalączniku

2 konkurs czytelniczy dla klas I-III sp -  regulamin w zalączniku

2019-03-10
Międzygminny Turniej Siatkówki
Międzygminny Turniej Siatkówki

Chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli w Międzygminnym Turnieju Siatkówki i uzyskali awans na zawody powiatowe.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły : SP Kamionka Wielka, SP Długołęka-Świerklowa, SP Michalczowa i SP Biczyce Dolne.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Norbert Leśniak, Sebastian Gargula, Jan Antkiewicz, Szymon Nalepa, Konrad Leśniak, Nikodem Lipka, Jakub Herduś, Szymon Pierzchała, Patryk Kmiołek i Patryk Tokarczyk.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

         
       
Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »