Aktualności

2019-03-11
Szkolne konkursy
Szkolne konkursy

Biblioteka szkolna w najbliższym czasie zaprasza do udziału w konkursach.

1 konkurs na "Najpiekniejszą zakładkę do książki" -  regulamin w zalączniku

2 konkurs czytelniczy dla klas I-III sp -  regulamin w zalączniku

2019-03-10
Międzygminny Turniej Siatkówki
Międzygminny Turniej Siatkówki

Chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli w Międzygminnym Turnieju Siatkówki i uzyskali awans na zawody powiatowe.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły : SP Kamionka Wielka, SP Długołęka-Świerklowa, SP Michalczowa i SP Biczyce Dolne.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Norbert Leśniak, Sebastian Gargula, Jan Antkiewicz, Szymon Nalepa, Konrad Leśniak, Nikodem Lipka, Jakub Herduś, Szymon Pierzchała, Patryk Kmiołek i Patryk Tokarczyk.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

         
       
2019-03-05
1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych
1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

     W dniu 1marca odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień w kalendarzu  od niedawna jest ich świętem. Uczniowie z klasy 3 gimnazjum oraz 8 szkoły podstawowej pod kierunkiem mgr Joanny Woch przygotowali wizualno-muzyczną opowieść o losach żołnierzy niezłomnych . Wspominano   Inkę,  Łupaszkę, Ognia, Pileckiego oraz innych nie wymienianych z nazwiska. Uczniowie z powagą i skupieniem uczestniczyli w tym  wydarzeniu. Nietypowe ujęcie tematu rozbudziło wyobraźnię  i ciekawość młodzieży, skłaniając  ją  do zadawania  na lekcjach historii, licznych pytań dotyczących Tych , którzy walczyli o wolną Polskę.

 

         
       
   
       
   
       
2019-02-23
Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6
Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6

Uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6 i zajęły II miejsce ulegając tylko drużynie ze SP w Świniarsku.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany i zaciekły, ale wiadomo, że wygrać musi „jeden”.

Szkołę reprezentowały uczennice: Izabela Koziara, Magdalena Lipka, Marta Lipka, Oliwia Leśniak, Oliwia Lorek, Julia Jawor, Emilia Uryga, Laura Basta, Wiktoria Plata i Katarzyna Fałowska.

GRATULUJEMY!!!

         
   
2019-02-23
Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.
Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.

21.02.2019r. odbyły się w ośrodku narciarskim Cieniawa-Ski Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.

Nasi uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych podzielonych na dziewczyny i chłopcy; kl.1-4, kl.5-6, kl.7,8 i Gimnazjum.

Szkołę reprezentowali: Maja Maleczek, Wiktoria Plata, Miłosz Popiela, Arkadiusz Tokarczyk, Patryk Tokarczyk, Natalia Mikulec, Tatiana Stawiarska, Emilia Uryga, Jan Antkiewicz, Szymon Nalepa, Wojciech Kosakowski, Julia Kołdras, Wiktoria Tokarczyk, Klaudia Tokarczyk i Szymon Duda.

W pierwszej trójce, a więc miejsce na podium wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych; Patryk Tokarczyk m. II, Miłosz Popiela m. III, Natalia Mikulec m. II, Tatiana Stawiarska m. III.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych dalszych sukcesów.

   

     
       
   
2019-02-23
Gminny Turniej Siatkówki
Gminny Turniej Siatkówki

14 lutego odbył się Gminny Turniej Siatkówki Chłopców SP kl.4,5,6.

Drużyna naszej szkoły pokonała swoich rywali zajmując I miejsce i przeszła dalej do rozgrywek międzygminnych.

Szkołę reprezentowali: Sebastian Gargula, Jan Antkiewicz, Norbert Leśniak, Jakub Herduś, Konrad Leśniak, Nikodem Lipka, Szymon Nalepa, Szymon Pierzchała i Patryk Tokarczyk.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA POWODZENIE W DALSZYCH ELIMINACJACH!!! 

         
       
2019-02-23
Karta Pływacka
Karta Pływacka

Uczniowie klasy 6 SP o profilu siatkarsko-pływackim podeszli do egzaminu na KARTĘ PŁYWACKĄ, zaliczając wszystkie wymagania do jej otrzymania.

Stali się „pełnoprawnymi PŁYWAKAMI”.

Karta pływacka naprawdę przydaje się, jeśli nie osiągnąłeś jeszcze 18 roku życia.

Posiadanie karty pływackiej jest koniecznością przy wypożyczeniu sprzętu wodnego, takiego jak kajak, łódka czy mała żaglówka. Ponadto dokument ten stanowi jasny sygnał dla wypożyczalni, że potencjalny użytkownik będzie ostrożny i zachowa się odpowiedzialnie.

Karta pływacka daje możliwość poszerzenia swoich uprawnień. Okazanie karty pływackiej jest niezbędnym warunkiem przystąpienia do egzaminu na Młodszego Ratownika WOPR.

Karta pływacka nie traci ważności

         
       
2019-02-22
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21 lutego br. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje babcie i dziadków na występ z okazji  Dnia Babci i Dziadka. Przybyło ponad 30 osób. W przedstawieniu „Krasnoludki są na świecie!" najmłodsi uczniowie naszej szkoły tańcem, wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za miłość, którą otrzymują od Babci i Dziadka. Dzieci wykonały również piękne laurki i prezenty: pudełeczka z serduszkami dla babci i medalem dla dziadka. Rodzice przygotowali dla seniorów i dzieci pyszny poczęstunek z akcentem wiosennych kwiatów. Wszyscy mile spędzili czas.  Chętni goście oglądali salę, w której bawią się i uczą ich wnuczęta. Babcie i Dziadkowie wychodzili ze szkoły bardzo zadowoleni.

 

 

 

 

  

 

 

                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-02-04
UWIERZ W SIEBIE
UWIERZ W SIEBIE

UWIERZ W SIEBIE

11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu
"Uwierz w Siebie", przygotowane przez członków i opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Na spotkanie, które miało formę wywiadu,  zostały zaproszone Justyna Migacz (21 lat, studentka) i Natalia Migacz (uczennica 3 klasy Gimnazjum), siostry, medalistki mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu hip hop i break dance, pochodzące z Nowego Sącza, trenujące w Szkole Tańca ADeeM.

Pan Dyrektor Rafał Majewski, wraz z przewodniczącym szkoły Kacprem Czerneckim, przywitali gości oraz uczestników spotkania (uczniów klas 5-8
i 3 Gimnazjum) wraz z nauczycielami.

Wywiad przeprowadzili: Klaudia Tokarczyk wraz z Przemkiem Tomczakiem,
a pytania zadawane przez nich dotyczyły m.in. takich spraw jak: droga na szczyt
i cechy, które decydują o zdobyciu mistrzostwa, formy treningów oraz umiejętność pogodzenia ich ze szkołą i studiami, umiejętność podejmowania decyzji, wygrane i porażki - jak sobie z nimi radzić?

Celem spotkania było uświadomienie uczniom, że każdy z nich posiada wartościowe cechy, które może rozwinąć i zamienić w swoją pasję, jeśli tylko obierze cel i będzie do niego dążył, pomimo porażek.

Dziewczyny w trakcie wywiadu przekazały uczniom wiele cennych wskazówek. Zwróciły uwagę na to, jak dużo zależy od nas samych i od tego, jakie mamy nastawienie - czyli to, co jest w naszych głowach - myślenie
o sobie jako kimś wartościowym, niezależnie od tego, co mówią inni.

Ważnym przekazem było również to, że na swojej drodze życiowej odniesiemy sukcesy, ale spotka nas również wiele porażek, które trzeba traktować jako doświadczenie, nie poddawać się, podnosić z upadku i iść dalej.

Kolejną niezwykle cenną myślą było to, że uczniowie naszej szkoły powinni się trzymać razem, wspierać i pomagać sobie nawzajem. Cieszyć się
z sukcesów innych, ale też być przy nich w razie trudności.

Na koniec spotkania dziewczyny pokazały swoje umiejętności taneczne oraz zorganizowały konkurs dla naszych uczniów, który wygrali Kornelia Kobiela oraz Kacper Czernecki. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć, autografów i indywidualnych rozmów z tancerkami.

Serdecznie dziękujemy Justynie i Natalii za spotkanie!

Opracowała: Kornelia Kotlarz

 

       
       
   
       
   
       
2019-01-31
Spotkanie opłatkowe nauczycieli
Spotkanie opłatkowe nauczycieli

W dniu 30.01.2019 w Szkole Podstawowej im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli z terenu z Gminy Chełmiec. Na zaproszenie organizatorów Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego oraz dekanalnego duszpasterza nauczycieli ks. proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej z Trzetrzewiny Edwarda Mikosia przybyli zaproszeni nauczyciele, katecheci, dyrektorzy i pracownicy oświaty.

Tradycję łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń nauczyciele i pracownicy oświaty kultywują w naszym dekanacie już od kilku lat. W tym roku gospodarzem była parafia w Niskowej pw. St. Kostki . Uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej, która rozpoczęła się o godzinie 14.00 przewodniczył ks. proboszcz Edward Mikoś, przy współudziale między innymi ks. dziekana Krzysztofa Prokopa, a homilię głosił ks. dr Robert Dytko -dekanalny duszpasterz nauczycieli z Tarnowa. Po mszy  odbyła się dalsza część uroczystości. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z opiekunami P. Agnieszką Pociechą i P. Joanną Rymarczyk oraz księdzem katechetą Bogusławem Tokarzem.

Po życzeniach, które składał wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski życząc wszystkim wytrwałości i zadowolenia z wielkiego trudu jaki wykonują na co dzień i o tym jakże ważna i odpowiedzialna to praca oraz duszpasterz nauczycieli  ks. Edwarda Mikoś, który podkreślał jak istotna jest rola nauczyciela w wychowaniu młodego pokolenia oraz że nie łatwo być nauczycielem łamano się opłatkiem życząc sobie nawzajem  dużo szczęścia i zdrowia w nowym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »