Aktualności

2020-03-22
Nauczanie Zdalne
Nauczanie Zdalne

Wprowadzono przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. 

Zgodnie z nowymi przepisami, nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

W przypadku klas 0 i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Na podstawie Zarządzenia 39/2019/2020 Dyrektora Szkoły wprowadza się szereg zmian w funkcjonowaniu szkoły. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej przerwa w uczęszczaniu do szkoły obowiązuje do 08.04.2020 r.

Dokładne informacje prześlę Państwu za pomocą dziennika elektronicznego. Bardzo proszę śledźcie informacje, które będziecie na bieżąco otrzymywać od wychowawców czy nauczycieli....

2020-03-11
Zajęcia odwołane
Zajęcia odwołane

DROGI RODZICU


Decyzją MEN od dnia 12.03.2020 do dnia 25.03.2020 zajęcia zostają odwołane.

Więcej informacji w zakładce informacje dla rodziców.

Proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej szkoły, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego i uświadomienie podopiecznym, że przerwę w zajęciach powinni wykorzystać do samodzielnej nauki, współpracy z nauczycielami on-line, chociażby drogą meilową, jak również  przy wykorzystaniu platformy Epodręczniki.pl

Znalezione obrazy dla zapytania: koronawirus

 

 

 

 

 

 

 

2020-03-10
Mistrzostwa Powiatu w mini siatkówce.
Mistrzostwa Powiatu w mini siatkówce.

Pod opieką mgr Agnieszki Nowak uczennice Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych mistrzyniami powiatu nowosądeckiego w piłce siatkowej. W turnieju brały udział reprezentacje szkół podstawowych wyłonione w zawodach międzygminnych.

9.03.2020 r. w Starym Sączu w Szkole Podstawowej nr 1 został rozegrany turniej piłki siatkowej w ramach Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Siatkówce Dziewcząt – „czwórki”-rocznik 2007 i młodsze, w którym rywalizowały cztery zespoły:

SP Biczyce Dolne,

SP nr 1 Grybów,

 SP nr 1 Piwniczna Zdrój ,

SP nr 2 Krynica Zdrój.

Szkoła w Biczycach wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce. Wyniki rozegranych meczy szkoły z Biczyc Dolnych:

SP Biczyce- SP Krynica 2:0;

SP Biczyce- SP Grybów 2:0;

SP Biczyce- SP Piwniczna 2:1.

Szkołę reprezentowały uczennice: Isabella Koziara, Marta Lipka, Oliwia Lorek, Wiktoria Plata, Katarzyna Fałowska, Julia Jawor, Wanessa Janór, Emilia Uryga, Julia Jaworska, Patrycja Zaryczny i Józefina Lentas.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Isabelia Koziara.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-03-07
Mistrzostwa powiatu -ćwierćfinał
Mistrzostwa powiatu -ćwierćfinał

W dniu 5.03.2020r. w naszej szkole, odbył się Międzygminny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców klas V-VI.  W kategorii dziewcząt, mecze rozegrały 4  drużyny: SP Biczyce Dolne, SP Łososina Dolna, SP Brzezna i SP Kamionka Wielka. W kategorii chłopców grały 3 drużyny: SP Januszowa, SP Michalczowa i SP Kamionka Wielka. Dziewczyny z Biczyc Dolnych pokonały Łososinę Dolną 2:0, Brzeznę 2:0 oraz Kamionkę Wielką 2:0

Wyniki zawodów: dziewczęta; 

1 miejsce SP Biczyce Dolne,

2 miejsce SP  Łososina Dolna 

3 miejsce Kamionka Wielka,

 

wyniki chłopców;

1 miejsce Michalczowa,

2 miejsce Januszowa 

3 miejsce Kamionka Wielka.

Drużyna dziewcząt naszej szkoły będzie reprezentować Gminę na turnieju powiatowym w Starym Sączu.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-02-14
Mistrzostwa Gminy w narciarstwie zjazdowym
Mistrzostwa Gminy w narciarstwie zjazdowym

W dniu 14 lutego 2020  r. na Stacji Narciarskiej Cieniawa - ski odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Narciarstwie Alpejskim.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas I –VIII z naszej szkoły: Bąk Antoni, Popiela Miłosz, Maleczek Maja, Tokarczyk Arkadiusz, Król Filip, Tokarczyk Patryk, Uryga Emila, Stawiarska Tatiana, Mikulec Natalia, Lentas Józefina, Kossakowski Wojciech.

Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach z podziałem na chłopcy i dziewczęta  tj. kl 1-4, kl 5-6, kl 7-8

Wyniki:

I miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Popiela Miłosz

VI miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Tokarczyk Arkadiusz

XIII miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Bąk Antoni

XVII miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Król Filip

XXI miesce w kategorii dziewczęta klasy 1-4: Maleczek Maja

II miejsce w kategorii chłopcy klasy  5-6 : Tokarczyk Patryk

XVII miejsce w kategorii chłopcy klasy  5-6 : Kossakowski Wojciech

III miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6 : Mikulec Natalia

IV miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6: Stawiarska Tatiana

IX miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6 :Uryga Emilia

VIII miejsce w kategorii dziewczęta klasy 7-8 : Lentas Józefina

Pierwsza szóstka w każdej kategorii uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim,

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia podczas kolejnych etapów.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-02-12
I Mistrzostwa Powiatu Nowsądeckiego w pływaniu
I Mistrzostwa Powiatu Nowsądeckiego w pływaniu

Wielkim sukcesem zakończyły się I powiatowe zawody pływackie szkół podstawowych w pływaniu. Zawody odbyły się 12.02.2020 r. na obiektach AquaCentrum Chełmiec, a organizatorem zawodów byla SP w Świniarsku. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wzorowo i dwójka z nich będzie reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Myślenicach 20.02.2020r..

   Kategoria dziewcząt rocznik 2010-2012

   I miejsce Anna Majewska klasa III   czas 23,30 awans

   VI miejsce Martyna Rusyniak klasa III   czas 27,38

   Kategoria chłopców rocznik 2007-2009

   III miejsce Michał Piszczek klasa VII  czas 36,88  awans

   Kategoria chłopców rocznik 2005-2006

   V miejsce Szymon Duda klasa VIII  czas 43,36

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-01-22
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22.01.2020 r.  jak co roku klasa 0 zaprosiła swoich najbliższych - Babcie i Dziadków, na przedstawienie, aby im podziękować i życzyć dużo zdrowia i uśmiechów. Występ jasełkowy cieszył się niezwyklym zainteresowaniem. Do życzeń dołączyla rownież szkoła ...Są Państwo dla swoich wnuków wyjątkowymi osobami, na pewnym etapie życia czasem i najważniejszymi, cierpliwymi słuchaczami i prawdziwymi przyjaciółmi. Towarzyszycie swoim wnukom, poświęcając swój czas, okazując życzliwość, oraz dzieląc się życiowym doświadczeniem i mądrością, stają się Państwo przewodnikami na drodze ku dorosłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-12-21
Szkolne jasełka
Szkolne jasełka

Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 20 grudnia w atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klasy II pod okiem P. K. Kotlarz oraz ks. B. Tokarza  przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historie Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami.  Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie, a w klasach podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia.
 

    

  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-12-13
Dzień Otwarty
Dzień Otwarty

 Po tygodniu zmagań z wypiekami (ciastami, babeczkami, piernikami)  przyszedł czas na ozdoby świąteczne. 13.12.2019 odbył się finał Dnia Otwartego, którego, jak co roku w naszej szkole organizatorem była P.  mgr N. Rogowska, która również zaangażowała wolontariuszy w tę szczytną akcję. Jak co roku Samorząd Uczniowski zbierał fundusze dla naszego wychowanka, Augustyna z Afryki. Nie tylko dziękuję P. Natalii Rogowskiej, ale również wychowawcom, którzy również pomagali przy organizacji akcji.

W podziękowaniach nie można pominąć rodziców, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania wspierając „Smakowity Tydzień swoimi przepysznymi wypiekami”. Wsparli akcję również wyrobem stroików i innych ozdób choinkowych.

Jeszcze  raz bardzo serdecznie dziękuję.

 

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-11-28
Zabawa Andrzejkowa
Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole w dniu 28.11.2019 odbyła się zabawa w dwóch grupach. Najpierw bawili się uczniowie klas 0-IV , później uczniowie starsi.  Długo wyczekiwana dyskoteka miała za zadanie między innymi  integrować społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę przy DJ uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny tym razem karnawałowy bal, który już nie długo...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »