Aktualności

2021-10-14
Gminny Dzień Nauczyciela
Gminny Dzień Nauczyciela

W dniu 13.10.2021r. z okazji gminnych obchodów Dnia Nauczyciela, ogólnie święta polskiej oświaty tj. Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczysta gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Chełmiec za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dla dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu gminy Chełmiec. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali mgr Agnieszka Pociecha, mgr Ryszard Ogórek ora ks. proboszcz Krzysztof Prokop. Gratulujemy.

 

 

2021-10-10
Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców klas 7-8
Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców klas 7-8

W dniu 5.10.2021r odbyły się zawody - Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców klas 7-8 w których rywalizowało 11 drużyn ze szkół podstawowych Gminy Chełmiec.

Turniej odbywał się w Świniarsku na Orliku i prezentował wysoki poziom.

Drużyna naszej szkoły, po zaciętej walce, stanęła na podium zajmując II miejsce, ulegając tylko drużynie z SP Chełmiec.

Szkołę reprezentowali: Kamil Wojsław, Mateusz Lorek, Krzysztof Orlecki, Oskar Mordarski, Wojciech Kosakowski, Mateusz Kujawski, Patryk Tokarczyk i Paweł Zając.

GRATULUJEMY!!!

         
       
2021-10-10
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

 

 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                  Wisława Szymborska
 

  29 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.W ramach akcji uczniowie klas 0-3 oraz 4-8 wzięli udział w spotkaniu z nauczycielamina którym zapoznali się z twórczością m.in. Grzegorza Kasdepke, ks. Jana Tishnera, Jana Pawła II. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród wszystkich uczniów naszej klasy.

 

       
       
   
       
   
       
2021-09-13
Grand Prix Sądeczanina
Grand Prix Sądeczanina

11 września 2021r. odbyły się w Parku Strzeleckim zawody sportowe Grand Prix Sądeczanina w których uczniowie naszej szkoły zacięcie rywalizowali i stanęli na podium zdobywając  I miejsce.

Zawody polegały na przebiegnięciu dystansu 600 lub 1200 metrów, w zależności od rocznika urodzenia, a także na zaliczeniu 4 konkurencji: skoki na skakance - dziewczyny, żonglerka piłką- chłopcy, odbicia piłki siatkowej w parach, rzut do celu i skok z miejsca obunóż.

Szkołę reprezentowali:

klasy 3-4: Natalia Koziara, Kamila Lorek, Miłosz Popiela i Jakub Kulig

klasy 5-6: Martyna Kawalec, Milena Uroda, Arkadiusz Tokarczyk i Michał Antkiewicz

klasy 7-8: Izabela Koziara, Marta Lipka, Patryk Tokarczyk i Krzysztof Orlecki.

W biegach indywidualnych Jakub Kulig stanął na podium zajmując III miejsce.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH WIELKICH OSIĄGNIĘĆ!!!


                
       
   
       


2021-09-08
WOJCIECH ZADĘCKI- przygoda z rowerem
WOJCIECH ZADĘCKI- przygoda z rowerem

 Przygoda Wojtka ucznia klasy II naszej szkoły z zawodami rowerowymi rozpoczęła się 4 lata temu. Najpierw jeździł na rowerze biegowym z którym długo nie mógł się rozstać (ciężko było opanować umiejętność pedałowania). Rodzice często zabierali go  na pumptrack w Nowym Sączu, gdzie mógł świetnie się bawić i uczyć. Później towarzyszył tacie podczas jego treningów, gdy on biegał. Kiedy miał 5 lat  udało mu się wreszcie zaprzyjaźnić ze zwykłym rowerem i ta przyjaźń trwa do dzisiejszego dnia.

          Jego pierwszy start był w Starym Sączu w „Małopolska tour”, gdzie mimo jazdy w gumiakach, w sporym deszczu udało  się wygrać i zdobyć swój pierwszy puchar na pięknym czerwonym rowerze, który dostał od pradziadka (prawie wszystkie rowery które miał do tej pory, a miał ich kilka dostawał od niego). Był to wspaniały początek pięknej przygody, która rozpoczęła się w 2017 roku.

          W kolejnych latach startował w coraz większej liczbie zawodów zdobywając nowe umiejętności - nauczył się również tego, że nie zawsze się wygrywa. Od 2019 roku trenuje razem z innymi zawodnikami z Klubem Kolarskim Agnieszki Skalniak z Żegiestowa.  Trenerzy ćwiczą z nimi dwa razy w tygodniu między innymi na Paściej Górze w Chełmcu i sądeckich ścieżkach rowerowych, a w zimie prowadzone są zajęcia oglnorozwojowe na hali sportowej     i dzieci uczą się jeździć na nartach, w domu natomiast chomikują na trenażerach. Każdy sezon letni jest dla Wojtka czasem wspaniałych wyjazdów na zawody rowerowe, do których przygotowuje się  praktycznie cały rok. Od zeszłego roku jego czteroletnia siostra zaczęła również przygodę z zawodami rowerowymi i czasami w swojej kategorii wiekowej zajmuje wyższe  miejsca od Wojtka.  Rodzice, siostra i dziadkowie są moimi najwierniejszymi kibicami. Zawsze wspierają mnie podczas treningów i różnych wydarzeń sportowych.

          Do tej pory brał udział w zawodach z cyklu: Gwiazda Południa, Cyklokarpaty, Podkarpacka Liga Rowerowa, Puchar Smoka, Bike Atelier MTB MARATON, mini Wyścig Solidarności,  Tour de Tower, Wyścig By Tomasz Marczyński, Niech się kręci, Puchar Szlaku Solnego, Puchar Doliny Popradu, Małopolski Wyścig Górski, Tour De Powiśle Dąbrowskie, Milko Mazury MTB, Road Challange, Family Cup.

          Kolekcja sportowych trofeów to: 32 medale oraz 8 pucharów. 17 razy zdobył pierwsze miejsce, 5 razy drugie miejsce, 5 razy trzecie miejsce, 7 razy poza podium. Z tego w tym roku na czternaście startów w kategorii 7-8 lat:

1. miejsce 8x

2. miejsce 4x

3. miejsce 1x

4. miejsce 1x

          Jego ostatnim osiągnięciem jest wygrana podczas debiutu w duathlonie w zawodach  PHO3NIX KIDS towarzyszących JBL Triathlon Sieraków (3 września 2021), gdzie rywalizując z 19-stoma zawodnikami w mojej kategorii wiekowej dotarł na metę z najlepszym czasem, pokonując 2 km trasy po leśnych drogach i 300 metrów biegu. Na mecie w nagrodę otrzymał medal i puchar od 4-krotnego mistrza świata w triathlonie- Chrisa McCormacka.

     

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-09-02
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Wakacje szybko minęły i czas zacząć naukę w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.

Z tej okazji w Kościele Parafialnym w Niskowej odbyła się uroczysta Msza Święta. Po jej zakończeniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w swoich klasach. Podczas spotkania wychowawcy omówili BHP podczas pobytu uczniów w szkole, omówili   zarządzenie  9/ 2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych z dnia 27.08.2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 , przypomnieli również uczniom  o 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz podali plan lekcji.

Wszystkim życzymy sukcesów i wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2021/2022.

         
       
         
         
2021-06-25
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Koniec roku szkolnego to wydarzenie wyczekiwane, odliczane... W tym roku szkolnym (podobnie jak w zeszłym) trochę inne niż zwykle, ale radosne. W wyznaczonych godzinach dnia 25 czerwca br. spotkaliśmy się w klasach, gdzie zostały rozdane świadectwa, karnety ufundowane przez Wójta Gminy Chełmiec oraz przypomniane zasady bezpieczeństwa.  
 
Ten rok szkolny także był dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem - zdalne nauczanie, brak spotkań z rówieśnikami, izolacja... Dziś - w dniu zakończenia tego roku szkolnego - wszyscy możemy wystawić sobie piątkę, bo z wyzwaniem, do którego nie byliśmy wcześniej przeszkoleni, poradziliśmy sobie znakomicie. Szybko dostosowaliśmy się do nowej rzeczywistości. Daliśmy radę!
 
Kształcenie na odległość nie funkcjonowałoby tak dobrze, gdyby nie pomoc i tak wielkie zaangażowanie ze strony Rodziców, którym za trud, energię i wsparcie ogromnie dziękujemy. 
 
Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku - RAZEM!
 
Do zobaczenia wkrótce!
       
       
   
       
2021-06-14
Szczepienia uczniów
Szczepienia uczniów

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

Ministerstwo Edukacji i Nauki  Departament Informacji i Promocji 

 

Plakat

Kwestionariusz

Deklaracja

2021-04-29
Światowy Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi

     W czwartek 22.04.2021 r.  obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obecnie jest ono obchodzone w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

Z okazji tego wyjątkowego dnia uczennice klasy 7b Isabella Koziara i Oliwia Lorek, które również działają w Szkolnym Klubie Ligii Ochrony Przyrody opracowały prezentację multimedialną poruszającą zagadnienia związane z zanieczyszczeniami powietrza i działaniami proekologicznymi , które możemy wprowadzić i stosować dla naszego wspólnego dobra i dobra naszej planety.

Dzień Ziemi prezentacja - .pptx

2021-01-07
Dzień pluszowego misia w zerówce.
Dzień pluszowego misia w zerówce.

 

 

25 i 26 listopada 2020 w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko z klasy 0 przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem - małym, dużym, bardzo dużym, brązowym, białym, czy też kolorowym, a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia.  Nie brakowało misiowych tańców, wierszy, zagadek, piosenek o tematyce misiowej czy też  prac plastyczno – technicznych. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i pomysłowością. Na zakończenie wysłuchały bajki pt. „Bajka o małym Misiu”, na podstawie której, chętne dzieci miały wykonać portret głównego bohatera. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a każdy uczestnik „Dnia Pluszowego Misia” otrzymał dyplom „Prawdziwego Przyjaciela Misia”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »