Aktualności

2015-03-23
Przywitanie wiosny
Przywitanie wiosny

 

     W dniu 20 marca 2015 roku tę wyczekiwaną porę roku dzieci powitały kolorowymi strojami, wiosennymi kwiatami i uśmiechniętymi buziami. Kolorowy korowód uczniów klas 0 - III oznajmił całej naszej okolicy, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku, która budzi do życia nie tylko przyrodę, ale i nam też dodaje wigoru i optymizmu.

     Wielu pozytywnych wrażeń dzieciom dostarczył udział w konkursach piosenki i wiersza o tematyce wiosennej, a dziewczynki zaprezentowały się w przebraniu Pani Wiosny.

     Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w wiosennych tańcach oraz rozwiązywać zagadki na temat wiosny. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami bawili się znakomicie. 

 

 

     
           
           

 

2015-03-12
konkurs poetycki
konkurs poetycki

Poznaliśmy wyniki I konkursu poetyckiego ogłoszonego przez dyrektora Zespołu Szkół na temat Świąt Bożegonarodzenia. wiersze w kategorii gimnazjum i szkoły podstawowej oceniało jednoosobowe jury w osobie P. Joanny Babiarz sądeckiej poetki.

W gimnazjum: 1 miejsce; Dominika Matysik, 2 miejsce; Katarzyna Kocoń, 3 miejsce; Dagmara Nowak.

W szkole podstawowej 1 miejsce; Gabrysia Żelechowska, 2 miejsce; Olga Majewska, 3 miejsce; Natalia Kojs

wyróznienia: Justyn Lentas, Zuzanna Rymarczyk.

Nagrody rozdane zostaną 12 czerwca przy okazji I gminnego konkursu teatralnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-03-05
Oddział przedszkolny
Oddział przedszkolny
W związku z przyjęciem w dniu 3 lipca 2013 r. Zasad przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym zakończono w naszej szkole doposażanie sali przedszkolnej. 

 

 

 

      

     

 


 

2015-01-09
Najlepsze w rejonie, trzecie w powiecie
Najlepsze w rejonie, trzecie w powiecie

Drużyna dziewcząt z klas VI i V pod wodzą mgr A. Nowak wygrała turniej rejonowy w minipiłce koszykowej i jedzie na finał powiatu nowosądeckiego do Krynicy.

Nasze mistrzynie po drodze wygrały turniej w gminie , pokonując szkoły z Januszowej, Chomranic, Piątkowej i Wieloglów. W turnieju rejonowym nie dły szans szkołom z Podegrodzia, Kamionki Wielkiej oraz Tęgoborzy.

W turnieju filałowym w Krynicy zajęły III miejsce przegrywając ze szkołą z Krynicy i Obidzy, pokonując Podole.

                               

 

                    
           
2015-01-04
Jasełka 2014
Jasełka 2014


     Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

     19 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził naszą szkołę zarówno świąteczny nastrój jak i słowa płynące ze szkolnej sceny. Uświadomiło nam to, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie.


2014-12-12
Świąteczny kiermasz
Świąteczny kiermasz

Drodzy Państwo
     W ramach szkoły współpracy na rzecz naszego wychowanka z dalekiej Afryki i w tym roku cały tydzień poświęcony był akcji kiermaszu świątecznego. Od 8 do 12 grudnia uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się w to szczytne dzieło. Zebrane fundusze pozwolą naszemu Augustine przeżyć i uczyć się w miarę normalnych warunkach przez kolejny rok. Dziękuję Rodzicom za wypieki, za wspaniałe ciasta, za wsparcie całej akcji, dziękuje uczniom, którzy pracowali przy organizacji i sprzedaży świątecznych pamiątek, dziękuję wreszcie nauczycielom i pracownikom obsługi a szczególnie Pani Natalii Rogowskiej za organizacje akcji, wielkie poświęcenie i ofiarowanie całego serca w ten projekt.
     Dziś można śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces… uczniowie uczyli się jak wykonywać ozdoby, jak pracować w grupie, we wspaniałej atmosferze rodzice wraz z dziećmi wykonywali ozdoby i stroiki, które będą zdobić stoły w wigilijny wieczór nie jednej rodziny, spędzony wspólnie czas zaowocował wspólnymi pomysłami , kreatywnością i pokazaniem jak duży potencjał drzemie wśród dzieci rodziców.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za cały tydzień pracy, pracy przy wypiekach świątecznych, pracy przy stroikach i innych ozdobach w dniu otwartym 12.12.2014 , który wieńczył cały trudny tydzień ofiary i poświęcenia.
Na zakończenie dnia otwartego III klasa gimnazjum przygotowała występ pt. Smerfy i Święty Mikołaj.

 

     
         
   
         
2014-12-10
Sygnalizacja świetlna
Sygnalizacja świetlna

10.12.2014 uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy Zespole Szkół. Ulegnie zupełnie zmiana organizacji ruchu na tym odcinku drogi przy szkole, będzie bezpieczniej, uczniowie spokojnie będą mogli przechodzić na drugą stronę jezdni. Nauczyciele szczególnie klas młodszych dopilnują, aby uczniowie zapoznali się z warunkami korzystania z sygnalizacji. Rodzice również zobligowani są do informowania dzieci jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni, jak korzystać z żółtego przycisku przy przejściach….

Znika ze skrzyżowania znak D-6 oświetlający przejście, dlatego szczególna uwaga porą jesienno-zimową , jeśli palą się światła pomarańczowe, aby nie przechodzić na pamięć, tylko zwracać uwagę na pędzące samochody….

 

 

 

 

2014-12-03
I konkurs poetycki
I konkurs poetycki

     Dyrekcja ZS Biczyce ogłasza I Koskurs Poetycki dla wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na 3 kategorie wiekowe: klasy 0-III, IV-VI, I-III g, na temat Świąt Bożegonarodzenia. Zachęcamy wszystkich do samodzielnego, twórczego obcowania z poezją, wszystkie wiersze należy przekazać do wychowawców klas najpóźniej do 31.01.2015 r. Powołane jury oceni i wyłoni najlepsze wiersze, które za zgodą autorów zostaną zamieszczone na witrynie szkoły. Najpiękniejsze wiersze zostaną nagrodzone.

 

 

     Jednocześnie informuję, iż 16.12.2014 r. o godzinie 10.40 rozpoczną się warsztaty poetyckie dla klas I-III, które poprowadzi znana poetka nie tylko w małopolsce Pani Joanna Babiarz. Tematem warsztatów będzie rozmiłowanie w poezji najmłodszych z praktycznymi wskazówkami, jak pisać, jak tworzyć........Pani Joanna była laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich m.in. im. Haliny Poświatowskiej, O Poetyckie Wrzeciono, Skrzydło Pegaza czy Turniej Jednego Wiersza. W latach 1989-1981 była najmłodszym członkiem grupy poetyckiej „Sącz”, potem Klubu Literackiego „Sądecczyzna”. Jest członkiem Związku Literatów Polskich przy oddziale Krakowskim
.

2014-11-20
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     
     20 listopada - po raz pierwszy  obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcali wspólnie minister edukacji narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.


- Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać – piszą we wspólnym liście, przesłanym dzisiaj do wszystkich szkół, szefowa MEN i Rzecznik Praw Dziecka.

Uchwałę w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 7 listopada tego roku podjął Sejm RP.

20 listopada będziemy także świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.

Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument ten do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

- Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych – piszą Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Marek Michalak. – Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji towarzyszył będzie uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem – dodają w liście.

 

2014-11-12
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości
                                   

      12 listopada w naszej szkole miała miejsce okolicznościowa akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta odbyła się w udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej Zespołu Szkół z udziałem Dyrekcji, pedagogów, uczniów, rodziców  oraz zaproszonych gości. Po krótkim powitaniu zgromadzonych gości głos zabrał Dyrektor ZS, mgr Rafał Majewski który m.in. przytoczył pokrótce ważniejsze znamienne fakty historyczne sprzed 96 laty, podkreślając znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.  

     11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować, a przekazane treści w formie akademi zapewne przyczyniły się do głębszego przeżywania tych chwil


   
     


Wybierz stronę: « < 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 > »