Aktualności

2016-10-23
Zbiórka na rzecz Gminnego Schroniska dla zwierząt
Zbiórka na rzecz Gminnego Schroniska dla zwierząt

 

     Nasza Szkoła zakończyła zbiórkę na rzecz Gminnego Schroniska dla zwierząt w Wielogłowach. Karma dla psów, jedzenie w puszkach, koce, smycze, miski i inne niezbędne rzeczy dla piesków zostały dostarczone do schroniska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji!

     
   
     

 

2016-10-16
14 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione  27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.


Dnia 14 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem uroczystości było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Rafał Majewski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Następnie głos zabrał  Przewodniczący Rady Rodziców i życzył wszystkim nauczycielom  dalszych sukcesów zawodowych.

Później odbyła się część artystyczna – Koncert Życzeń, podczas którego uczniowie piosenkami podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wiedzę przekazywaną każdego dnia, za uśmiech i troskę. Akademia przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze.

 

         
                   
         
               

 

 

2016-10-11
Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016
Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

     Sukcesem dla naszej Szkoły zakończyła się edycja kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016. Uczennice klasy IIIb Oliwia Lorek i Izabella Koziara zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Pod dobrą opieką". Gratulujemy!


                         
   


2016-10-07
"Lepsza Szkoła"
"Lepsza Szkoła"


     Nasza Szkoła bierze aktywny udział w programie edukacyjnym sprawdzającym matematyczną wiedzę uczniów przygotowanym przez wydawnictwo GWO  pt."Lepsza Szkoła" . Uczniowie piszą sprawdziany podsumowujące ich osiągnięcia w gimnazjum na poszczególnych etapach nauki . Program daje dużo możliwości do aktywizowania uczniów oraz zachęca ich do systematycznego wysiłku poprzez  diagnozę klasy I-III Gimnazjum.

     W tym roku w pierwszej edycji mierzyło się ze sobą prawie pół miliona uczniów którzy sprawdzali  swoją wiedzę  za pomocą specjalistycznych testów. Mogli oni porównać swoją wiedzę i osiągnięcia z wynikami klas z całej Polski.

 

 

  1. Klasa I Gimnazjum osiągnęła 7 stanin -  wysoki (tj. 83% szkół napisało go gorzej )
  2. Klasa II Gimnazjum osiągnęła 8 stanin - bardzo wysoki ( tj. 95% szkół napisało go gorzej)
  3. klasa III Gimnazjum osiągnęła 6 stanin - wyżej średniej (tj. 63% szkół napisało go gorzej)

Gratulujemy naszym uczniom i oczekujemy jeszcze większych sukcesów!

                            
2016-10-07
Noc Naukowców
Noc Naukowców

   
 30.09.2016r uczniowie naszej szkoły mogli oglądać PWSZ w Nowym Sączu od środka w ramach co rocznej imprezy na tym obiekcie -
NOCY NAUKOWCÓW.

PWSZ przygotowała wiele wykładów, ale też ciekawych gier, warsztatów i prezentacji o szerokiej tematyce. Od matematyki, przez astronomię i inne nauki ścisłe, po anatomię i sport.

     Młodzież mogła poznać odpowiedzi na wiele pytań m. in.: Czym są magiczne kwadraty? Jak wytwarzana jest energia? Czy w kuchni można robić eksperymenty?;  poznać zagadnienia: analiza składu ciała, antropometryczna ocena stanu odżywiania, pomiar tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała, komputerowa diagnostyka znamion barwnikowych i.t.p. ; uczestniczyć w zajęciach na basenie, w sali gimnastyki akrobatycznej, pokazach sztuki walki i samoobrony.

Jak w zeszłym roku tak i teraz nie zabrakło z naszej szkoły uczestników żądnych niepowtarzalnych wrażeń i emocji, które towarzyszyły w tę jedyną, niepowtarzalną NOC


                            
       
                                   
    

2016-10-03
Gminny Turniej Piłki Halowej
Gminny Turniej Piłki Halowej

 

     Dnia 29.09.2016r. uczniowie Gimnazjum brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Halowej.

Drużyna wywalczyła II miejsce i otrzymała puchar, dyplom i wejściówki na basen.

Szkołę reprezentowali:

Damian Dzięciołowski, Kacper Łukasik, Kacper Pałka, Michał Rymarczyk, Piotr Wnęk, Kacper Czernecki, Krzysztof Gródek, Łukasz Matras, Bartłomiej Cisowski.

Gratulujemy i dziękujemy!!!

 

            

 

        
       
2016-10-03
"Umiem pływać"
"Umiem pływać"

 

     Uczniowie naszej placówki uczestniczą w projekcie „ Umiem pływać” i „ Już pływam”, który jest współfinansowany przez Gminę Chełmiec, Województwo Małopolskie, Ministerstwo Sportu i turystyki. Dzieciaki na Pływalni w Chełmcu zdobywają podstawowe umiejętności poprawnej techniki pływania.

 

       
       
2016-09-29
Chełmeckie Teatralia
Chełmeckie Teatralia

.

2016-09-26
KONKURS -"Bezpieczna droga do szkoły"
KONKURS -"Bezpieczna droga do szkoły"

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-09-22
Próbna ewakuacja
Próbna ewakuacja

     21 września 2016r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół miała miejsce zaplanowana na ten rok szkolny próbna ewakuacja uczniów.
     Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku .Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
     Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować.

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 > »