Aktualności

2018-10-23
Konkurs kaligraficzny
Konkurs kaligraficzny

Konkurs Kaligraficzny


Mamy zaszczyt zaprosić uczniów do wzięcia udziału
w I Konkursie Kaligraficznym "Kaligraf 2019" organizowanym przez bibliotekę szkolną.

W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodleglości, konkurs adresowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy  IV - VI oraz klasy VII-VIII i III klasa gimnazjum. Jego istotą i przesłaniem jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania. Uczniowie mają więc okazję zaprezentować swoje zdolności piśmiennicze. Chcemy, by nasz konkurs stał się dla uczestników przygodą z kaligrafią, doskonałą zabawą z piórem w ręku. Wierzymy, że wśród uczestników konkursu nie zabraknie uczniów każdej z klas, a sami uczestnicy przekonają się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym.

I Cele I  Konkursu Kaligraficznego 

  • zwrócenie uwagi na czytelną, płynną i kształtną grafikę pisma,
  •  doskonalenie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem,
  •  rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,
  • rozpowszechnianie sztuki kaligrafii,
  • uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego ksiąg ręcznie iluminowanych,
  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
  • promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. 

II Formy I  Konkursu Kaligraficznego
Do konkursu mogą przystąpić uczniowie, w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i klasa III gimnazjum.
Klasę może reprezentować dowolna liczba uczniów.
Zadaniem uczniów jest przepisanie tekstu piórem lub piórkiem na papierze gładkim o formacie A3. Nie dopuszczamy innych narzędzi piśmienniczych np. pędzelka. Wszystkie informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

W zalączniku nr 1 znajdują się teksty do przepisania dla klas IV-VI - J. Wybickiego; PIEŚŃ LEGIONÓW POLSKICH WE WŁOSZECH, a dla drugiej grupy klas VII,VIII i klasy III g dwa teksty do wyboru L. Staffa; POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ, oraz C.K. Norwida ; MOJA PIOSENKA.

 

Regulamin konkursu   

 

zalącznik nr 1

Znalezione obrazy dla zapytania niepodległa

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-10-22
„XXVI Bieg Legionisty”,
„XXVI Bieg Legionisty”,

             Nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w Gminnych Zawodach Biegowych pod nazwą „XXVI Bieg Legionisty”.


Zawody odbyły się
19 października 2018r. na stadionie LKS 

Szkołę reprezentowali:
Bartosz Jawor, Laura Nędza, Izabela Koziara, Wiktoria Plata, Patrycja Zaryczny, Marat Lipka, Julia Jawor, Mateusz Kujawski, Patryk Tokarczyk, Filip Zamczysko w Marcinkowicach. Bieg ten co roku upamiętnia bitwę Legionów pod Marcinkowicami 1914r. o wolną Polskę.

Tokarczyk, Laura Basta, Nikodem Lipka, Norbert Leśniak, Sebastian Kusion, Klaudia Tokarczyk, Kacper Kawalec, Kacper Czernecki, Natalia Iwańska, Aneta Sarota.

            Uczestnicy startowali w V kategoriach wiekowych:

 • W kategorii klasy III-IV dziewczęta VI miejsce na 46 startujących zajęła nasza uczennica Wiktoria Plata, VIII miejsce w kategorii klasy V-VI dziewczęta na 113 startujących zajęła Izabela Koziara. Opiekun naszej grupy pani Agnieszka Nowak startowała w kategorii Seniorek i zajęła I miejsceJ.klasy III-IV na dystansach dziewczęta 600m-chłopcy 600m,
 • klasy V-VI na dystansach dziewczęta 800m -chłopcy 1000m,
 • Gimnazjum dziewczęta 1000m- chłopcy 1500m
 • Licea dziewczęta 1000m- chłopcy 1500m
 • Seniorzy panie 600m-panowie 800m.

Zwycięzcom zostały wręczone medale, puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiemJ

GRATULUJEMY!!

                                                                
   

 

2018-10-19
BIJEMY REKORD!
BIJEMY REKORD!

16 października, w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, w naszej szkole odbyła się akcja bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób w ciągu 30 minut. Jej organizatorem byli uczniowie wchodzący w skład Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem p. Kornelią Kotlarz oraz p. Agnieszką Nowak.

Bicie rekordu ma zasięg ogólnopolski, zostało zainicjowane przez Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Odbywa się w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Akcja, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęła się o godz. 12:00 od krótkiego przypomnienia, w jaki sposób ratować ludzkie życie.

Dyrektor szkoły, p. Rafał Majewski, przywitał wszystkich uczestników, następnie rozpoczął odliczanie sekund do rozpoczęcia akcji. Przez 30 minut, uczniowie klas 1 - 4 SP (łącznie prawie 100 osób), prowadzili nieprzerwanie resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomach.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji! Wspólne zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy. 

 

   
       
   
       
   
   
                                                   
2018-10-19
14 października Dzień Edukacji Narodowej
14 października Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Komisja Edukacji Narodowej (pełna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca) - była pierwszym w świecie ministerstwem 

oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Powołana została przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Działała w latach 1773-1794. Stworzyła nowoczesną strukturę organizacyjną oświaty - od szkół elementarnych poprzez gimnazja aż do wyższych uczelni. Reforma objęła programy nauczania, do których wprowadzono elementy nauk przyrodniczych, historii i geografii Polski, naukę języka ojczystego, wychowanie obywatelskie. Komisja powołała Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych, które zajęło się przygotowywaniem podręczników. Zamawiano je u wybitnych uczonych polskich oraz tłumaczono najlepsze opracowania zagraniczne. Komisja uregulowała również podstawy prawne zawodu nauczycielskiego oraz stworzyła pierwsze szkoły kształcące pedagogów. Kres działaniom Komisji Edukacji Narodowej położyła utrata niepodległości Polski, ale wiele rozwiązań wprowadzonych przez nią miało kontynuację.

Dnia 15.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z    okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz uczniowie. Pan Dyrektor mgr Rafał Majewski  mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 

 

2018-10-13
Oczyszczacz powietrza
Oczyszczacz powietrza

Marszałek Województwa Małopolskiego w bierzącym roku szkolnym prowadzi akcję społeczną, która ma na celu uświadomienie mieszkańców o problemie jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Elementem prowadzonej akcji edukacyjnej jest zakup oczyszczaczy powietrza i ich przekazanie od września 2018 do przedszkoli czy żłobków. 

Nasza szkoła, do oddziału "0" taki oczyszczacz otrzymała w połowie września, dzisiaj 12.10.2018r., o godzinie 10.00 odbył się finał akcji, gdzie uczniowie klasy "0" pod okiem P. Jolany Paciej przedstawili spektakl slowno-muzyczny na temat ochrony powietrza i ogólnie jak należy dbać o środowisko. W spektaklu wzięli udzial rodzice , a także najstarsze dzieci z przedszkola "Bajkowa kraina".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 zobacz materiał ;   oczyszczacz  informacja 

 

 

 

2018-10-12
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury

Znalezione obrazy dla zapytania rada rodzicówRADA RODZICÓW  ogłasza konkurs na zbiórkę makulatury......

szczegóły i regulamin na plakacie-  plakat

2018-10-11
Dzień Zdrowej Żywności
Dzień Zdrowej Żywności

11 października bieżącego roku w ramach programów "Trzymaj Formę" oraz  "Żyj smacznie i zdrowo" cała społeczność szkolna, pod okiem organizatorów P. Agnieszki Nowak oraz wszystkich wychowawców, zaangażowała się w przygotowanie akcji DNIA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI.

Do akcji włączyło się również szerokie grono rodziców. Jedną z głównych idei tegorocznego konkursu, było wspólne przygotowywanie potraw przez rodziców i uczniów. Obchody tego dnia stały się już tradycją w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych.

Celem Dnia Zdrowej Żywności było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, integrację szkolnej społeczności, uświadomienie uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie i zachęcenie ich do samodzielnego gotowania i ekologicznego podejścia do codziennych posiłków , a także propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia.

W bieżącej edycji konkursu, zadaniem każdego zespołu klasowego było przygotowanie propozycji zdrowego energetycznego śniadania dla ucznia przed którym ciężki dzień nauki. Istotna była także prezentacja tego śniadania przy stoisku znajdującym się przy danej klasie. Można było opowiadać, przedstawić film, czy rysunki…..w  galerii więcej zdjęć

  Przy pięknie udekorowanych stoiskach, kolorowo zastawionych stołach i niesamowitych dekoracjach komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie w wytypowaniu zwycięzców. Jury w składzie przewodniczący: kierownik gminnej stołówki Pani Aneta Kuźma oraz członkowie komisji: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Krzysztof Słaby oraz dyrektor przedszkola „Bajkowa kraina” Monika Gomółka-Sromek oceniało walory zdrowotne przygotowanych potraw, różnorodność, pomysłowość, kreatywność, estetyczność  oraz propozycję śniadania przed szkołą.

Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, ogłosił wyniki konkursu oraz nagrodził zwycięzców.

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa 0, wychowawca P. Jolanta Paciej, drugie miejsce zajęła klasa I wychowawca P. Kornelia Kotlarz, a trzecie klasa III a, wychowawca Joanna Rymarczyk. Wyróżniona została klasa Va.

   

  

   

  

  

  

  

  2018-10-04
WYCIECZKA KLAS TRZECICH
WYCIECZKA KLAS TRZECICH

W piątek 21 września klasy trzecie, tj. 3a i 3b pod opieką wychowawczyń oraz Rodziców uczestniczyły we wspólnej, integrującej obie klasy wycieczce na Miejską Górę w Limanowej.  Wędrówka szlakiem turystycznym okazała się być bardzo dobrym pomysłem na pożegnanie kończącego się lata. W blasku słońca i ciepłego powiewu wiatru dzieci dzielnie pokonywały trudy wędrówki. Na Miejskiej Górze (716 m n.p.m.) z tarasu widokowego znajdującego się na wybudowanym w tym pięknym miejscu Krzyżu Jubileuszowym uczniowie mogli oglądać panoramę obejmującą Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Gorce, a przy dobrej widoczności również Tatry. W czasie pobytu na Miejskiej Górze dzieci uczestniczyły we wspólnych zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych, które w tak pięknych okolicznościach przyrody bardzo im się podobały. Zachęcamy wszystkich do przybycia w to malownicze miejsce!

 

    

Tekst alternatywny 

   
       
   
       
2018-10-04
SPOTKANIE Z POLICJĄ
SPOTKANIE Z POLICJĄ

We wtorek 25 października br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji, którzy spotkali się z uczniami klas 0-3 oraz z klasą 7. i 8. aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

Na spotkaniu z dziećmi z klas młodszych tematem było bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Dzieci z klasy 1. i 2. mogły także zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego oraz posłuchać Pana dzielnicowego, który przybliżył im tajniki pracy w Policji. W klasach starszych natomiast spotkanie dotyczyło tematyki: Nastolatki a prawo oraz Demoralizacja. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z której chętnie skorzystali.

 

          
       
   
       
2018-09-27
Dzień Zdrowej Żywności
Dzień Zdrowej Żywności

11 PAZDZIERNIKA

DZIEN ZDROWEJ ZYWNOSCI

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

W ramach programu "Trzymaj Formę" zapraszamy całą społeczność szkolną do zaangażowania się w organizację DNIA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, promocję zdrowej żywności oraz urozmaicenia naszego dziennego menu o zdrowe przepisy kulinarne.

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w tej imprezie kulinarnej.

Zadaniem każdego zespołu klasowego jest przygotowanie zdrowych potraw (sałatki, przekąski, kanapki, desery, napoje i in.), a także przedstawienie prezentacji wizualnej na temat zdrowego sposobu odżywiania się. W tym roku temat przewodni zdrowe śniadanie przed trudnym dniem w szkole. Regulamin zamieszczony tutaj a także a wydarzeniach szkolnych. Prezentacja ma być czytelna, krótka i zawierająca ważne informacje dot. przepisu na zdrowe śniadanie.

Wszystkie stoiska klasowe będą brać udział w konkursie "Dzień zdrowej żywności", w którym komisja konkursowa przydziela punkty każdej klasie według następujących kryteriów:

-   Walory zdrowotne (dobór zdrowych składników)

-   Różnorodność, oryginalność menu

-   Smakowitość

-   Prezentacja wizualna śniadania

-   Estetyka (zachowanie proporcji, sposób serwowania, pomysł na prezentacje,  wrażenie ogólne)


Dla trzech klas, które przygotują najlepszą propozycję zdrowego menu będą przewidziane nagrody.

ZACHĘCAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WLĄCZENIA SIĘ DO AKCJI! 

Informacja dla wychowawców:

 • prosimy o poinformowanie rodziców o akcji oraz zachęcić ich do udziału.
 • prosimy przypomnieć, aby rodzice wspólnie z dziećmi przygotowywały posiłki.
 • należy poinformować młodsze dziec,i aby w tym dniu nie przynosiły ze sobą śniadania, ponieważ wszystkie potrawy zostaną potem przez dzieci zjedzone.
 • każda klasa będzie miała swoje stoisko (stół) do prezentowania potraw na parterze koło jadalni, klasy I-III na górze na nowej części szkoły.
 • każdy wychowawca proponuje uczniom przygotować żywność w różnych kategoriach: kanapki, sałatki, wypieki, przekąski, owoce, napoje i in. oraz sporządza listę w celu uniknięcia powtórzenia (żeby wszyscy nie przynieśli np. tych samych owoców)
 • wychowawca wyznacza jedną lub dwie osoby, które przygotują prezentację śniadania i będą reprezentować swoje stoisko.
 • w każdej klasie wytypowani są dyżurni którzy przygotowują stoisko na pierwszej lekcji oraz dyżurni, którzy sprzątają po imprezie.
 • trzeba też zadbać o obrus i ogólną prezencję stoiska.
 • każda klasa we własnym zakresie kupuje jednorazowe talerzyki, widelce, kubeczki.
 • stoiska mają być przygotowane do godz. 9.00 (wtedy komisja rozpoczyna ocenianie).
 • na przerwie śniadaniowej dzieci i nauczyciele częstują się pod opieką wychowawców, jeśli zostanie jedzenia, na następnej przerwie również.
 • częstujemy się w obrębie swojego stoiska, ale jeśli mamy więcej jedzenia, dzielimy się z innymi klasami (ale tylko w swoim przedziale wiekowym - 0-III, IV-VIII, IIIG - żeby uniknąć sytuacji kiedy starsi uczniowie przychodzą częstować się do maluchów)

UWAGA!

Rodzice klas starszych również biorą aktywny udział w przygotowaniu stoisk!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Znalezione obrazy dla zapytania dzień zdrowej zywności
Wybierz stronę: « < 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 > »