2019-02-04
UWIERZ W SIEBIE
UWIERZ W SIEBIE

UWIERZ W SIEBIE

11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu 
"Uwierz w Siebie", przygotowane przez członków i opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Na spotkanie, które miało formę wywiadu,  zostały zaproszone Justyna Migacz (21 lat, studentka) i Natalia Migacz (uczennica 3 klasy Gimnazjum), siostry, medalistki mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu hip hop i break dance, pochodzące z Nowego Sącza, trenujące w Szkole Tańca ADeeM.

Pan Dyrektor Rafał Majewski, wraz z przewodniczącym szkoły Kacprem Czerneckim, przywitali gości oraz uczestników spotkania (uczniów klas 5-8 
i 3 Gimnazjum) wraz z nauczycielami.

Wywiad przeprowadzili: Klaudia Tokarczyk wraz z Przemkiem Tomczakiem, 
a pytania zadawane przez nich dotyczyły m.in. takich spraw jak: droga na szczyt 
i cechy, które decydują o zdobyciu mistrzostwa, formy treningów oraz umiejętność pogodzenia ich ze szkołą i studiami, umiejętność podejmowania decyzji, wygrane i porażki - jak sobie z nimi radzić?

Celem spotkania było uświadomienie uczniom, że każdy z nich posiada wartościowe cechy, które może rozwinąć i zamienić w swoją pasję, jeśli tylko obierze cel i będzie do niego dążył, pomimo porażek.

Dziewczyny w trakcie wywiadu przekazały uczniom wiele cennych wskazówek. Zwróciły uwagę na to, jak dużo zależy od nas samych i od tego, jakie mamy nastawienie - czyli to, co jest w naszych głowach - myślenie 
o sobie jako kimś wartościowym, niezależnie od tego, co mówią inni.

Ważnym przekazem było również to, że na swojej drodze życiowej odniesiemy sukcesy, ale spotka nas również wiele porażek, które trzeba traktować jako doświadczenie, nie poddawać się, podnosić z upadku i iść dalej.

Kolejną niezwykle cenną myślą było to, że uczniowie naszej szkoły powinni się trzymać razem, wspierać i pomagać sobie nawzajem. Cieszyć się 
z sukcesów innych, ale też być przy nich w razie trudności.

Na koniec spotkania dziewczyny pokazały swoje umiejętności taneczne oraz zorganizowały konkurs dla naszych uczniów, który wygrali Kornelia Kobiela oraz Kacper Czernecki. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć, autografów i indywidualnych rozmów z tancerkami.

Serdecznie dziękujemy Justynie i Natalii za spotkanie!

Opracowała: Kornelia Kotlarz