2019-01-31
Spotkanie opłatkowe nauczycieli
Spotkanie opłatkowe nauczycieli

W dniu 30.01.2019 w Szkole Podstawowej im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli z terenu z Gminy Chełmiec oraz dekanatu Nowy Sącz Zachodni. Na zaproszenie organizatorów Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego oraz dekanalnego duszpasterza nauczycieli ks. proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej z Trzetrzewiny Edwarda Mikosia przybyli zaproszeni nauczyciele, katecheci, dyrektorzy i pracownicy oświaty.

Tradycję łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń nauczyciele i pracownicy oświaty kultywują w naszym dekanacie już od kilku lat. W tym roku gospodarzem była parafia w Niskowej pw. St. Kostki . Uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej, która rozpoczęła się o godzinie 14 przewodniczył ks. proboszcz Edward Mikoś, przy współudziale między innymi ks. dziekana Krzysztofa Prokopa, a homilię głosił ks. dr Robert Dytko -dekanalny duszpasterz nauczycieli z Tarnowa. Po mszy  odbyła się dalsza część uroczystości. W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas III szkoły podstawowej wraz z opiekunami P. Agnieszką Pociechą i P. Joanną Rymarczyk oraz księdzem katechetą Bogusławem Tokarzem.

Po życzeniach, które składał wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski życząc wszystkim wytrwałości i zadowolenia z wielkiego trudu jaki wykonują na co dzień i o tym jakże ważna i odpowiedzialna to praca oraz duszpasterz nauczycieli  ks. Edwarda Mikoś, który podkreślał jak istotna jest rola nauczyciela w wychowaniu młodego pokolenia oraz że nie łatwo być nauczycielem łamano się opłatkiem życząc sobie nawzajem  dużo szczęścia i zdrowia w nowym roku.