2014-06-15
Pierwsze Artystyczne Spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką.
Pierwsze Artystyczne Spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką.

      Dnia 6 czerwca w Świniarsku w związku z Dniem Patrona Szkoły i zbliżającą się 30 rocznicą Jego męczeńskiej śmierci, odbyły się Pierwsze Artystyczne Spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: kl O - III, IV - VI i gimnazjum.Uczniowie mogli wybrać sobie co najmniej jedną z możliwości: konkurs plastyczny, wiedzy lub recytatorski. 

Z naszej szkoły pojechało do Świniarska 5 uczniów z s. Magdaleną i p. Kocoń: Karolina Gródek - konkurs wiedzy i plastyczny; Agata Marczyk - konkurs wiedzy i recytatorski, Katarzyna Kocoń - konkurs recytatorski; Kryspin Szczecina i Łukasz Marczyk - konkurs wiedzy. 
Po eliminacjach wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego w kościele parafialnym, następnie obejrzeliśmy piękne przedstawienie o ks. Jerzym przygotowane przez uczniów tutejszego Zespołu Szkół. 
Na szkolnym hallu można było podziwiać prace konkursowe. Ostatecznie nastąpiło odczytanie zwycięzców konkursu. Znalazły się wśród nich nasze uczennice: Agata Marczyk zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim, a Karolina Gródek II miejsce w konkursie plastycznym. 
Cieszymy się tym pięknie zorganizowanym spotkaniem i mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom bł. ks. Jerzy Popiełuszko będzie coraz lepiej znany przez współczesną młodzież.