2021-10-10
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                  Wisława Szymborska
 

  29 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.W ramach akcji uczniowie klas 0-3 oraz 4-8 wzięli udział w spotkaniu z nauczycielamina którym zapoznali się z twórczością m.in. Grzegorza Kasdepke, ks. Jana Tishnera, Jana Pawła II. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród wszystkich uczniów naszej klasy.