2018-12-12
IV Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Logicznego Myślenia”.
IV Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Logicznego Myślenia”.

Dnia 30 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im Józefa Bieńka w Librantowej odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Logicznego Myślenia”.

Adresatem konkursu byli uczniowie klas szóstych uczęszczający do szkół podstawowych w gminie Chełmiec. W konkursie wzięło udział 9 szkół oraz 18 reprezentantów, wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych. Rywalizacja składała się z dwóch części. W trakcie pierwszej uczniowie rozwiązywali test składający się z 10 zadań zamkniętych. Za rozwiązanie każdego z nich można było zdobyć 1 punkt. Czas rozwiązywania zadań wynosił 45 minut. Część druga, do której zakwalifikowało się 10 uczniów z najwyższymi wynikami punktowymi z części pisemnej miała formę gry „jeden z dziesięciu”.

W tej części gracze musieli przejść przez dwie rundy pytań.

Do ścisłego finału przeszły trzy osoby które do samego końca nie dawały za wygraną. Uczestnicy musieli wykazać się logicznym myśleniem, błyskotliwością oraz refleksem, by zmieścić się w limicie czasu przewidzianego na udzielenie odpowiedzi.

 

Tytuł Gminnego Mistrza Logicznego Myślenia 2018 wywalczył Seweryn Pajor uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych