Aktualności

2023-05-29
Chełmieckie Teatralia
Chełmieckie Teatralia

29 maja 2023r. odbył się VI Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pod nazwą „Chełmieckie Teatralia". Organizatorem tej kulturalnej imprezy była Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych. Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Wójta Gminy Chełmiec - Pana Bernarda Stawiarskiego.

Koordynatorkami przedsięwzięcia były: mgr Jadwiga Jachimczyk oraz mgr Małgorzata Ryś

Tegorocznym tematem przewodnim były „W świecie lektur szkolnych”

Zmagania dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie:

  • Pani Barbara Margasińska - przewodnicząca
  • Pani Joanna Babiarz

W tym roku do konkursu przystąpiło  5 szkół.

Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

 I miejsce „Nogami do góry” Z SP Wielogłowy

II miejsce  „Kapibary” z SP Marcinkowice

III miejsce „Trupa Teatralna” z SP Paszyn

Jury wyróżniło także dwoje młodych aktorów za ich zaangażowanie, naturalność oraz grę sceniczną. Wśród wyróżnionych byli: Zuzanna Poręba z SP Paszyn,  Piotr Kościsz z SP Wielogłowy.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-05-15
Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 3 Maja

We wtorek 9 maja br. uczniowie klas 5 i 6 oraz prowadzący uroczystość uczniowie kl.7, Julita Górska i Michał Antkiewicz, z okazji 232. rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji, zaprezentowali krótki opis historyczny wydarzeń z dnia 3 maja 1791 roku.

Przedstawione przez uczniów postacie historyczne, takie jak król Stanisław August Poniatowski czy Stanisław Małachowski uatrakcyjnione zostały ciekawymi strojami z ówczesnej epoki. Oprawę multimedialną przygotował p. Krzysztof Zieliński. 

 

       
       
   
       
2023-05-10
Zbiórka elektrośmieci
Zbiórka elektrośmieci

 W dniach 8-9 maja 2023 nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-04-26
Spotkanie u strażaków
Spotkanie u strażaków

 W dniu 26. 04.2023r. uczniowie  oddziału przedszkolnego uczestniczyli  w spotkaniu  ze  strażakami.  Tematem  spotkania  było  przybliżenie uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Straży  Pożarnej w Niskowej.  Uczniowie  dowiedzieli  się , że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, czasami  bardzo  niebezpieczna.  Poznali  jego  zadania  i  obowiązki  oraz  dowiedzieli  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka.   Strażacy  zademonstrowali  zasady  udzielania  pierwszej  pomocy   w  nagłych  wypadkach  oraz  przypomnieli  numery  alarmowe, które  należy  znać.   Uczniowie  zobaczyli , jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy   i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i zwiedzanie remizy strażackiej. Na  zakończenie  uczniowie  zadawali  pytania  oraz  zrobili  sobie  na   pamiątkę  wspólne zdjęcie. Strażacy  przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w miłej  i serdecznej atmosferze,  za co bardzo dziękujemy.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-04-26
Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny
Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny

Gminny Konkurs Literacko – Plastyczny – III miejsce naszych uczennic.

Dnia 19.04.2023 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Literacko - Plastycznym w Trzetrzewinie.

Ich zadaniem było m.in.: opowiedzenie legendy o powstaniu miasta, ułożenie planu wydarzeń w oparciu o wylosowane podanie związane z literaturą konkursu oraz namalowanie komiksu w nawiązaniu do przeczytanego tekstu dotyczącego św. Kingi.

Anna Majewska, Aleksandra Pociecha oraz Wiktoria Zaryczny świetnie sobie poradziły, a nawet zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-04-25
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury


W dniu 25.04.2023 r. przy niesprzyjającej pogodzie odbyła się szkolna akcja zbiórki makulatury. Priorytetem akcji był aspekt ekologiczny, kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska przyrodniczego.

Propagujemy zdrowy tryb życia, dbamy o środowisko naturalne, nie jest nam obojętny świat, w którym żyjemy. W akcję szczególnie zaangażowała się P. Katarzyna Tokarczyk - inicjator zbiórki.

Rywalizacja wśród uczniów była bardzo zacięta. Klasy, które w zbiórce makulatury osiągnęły najlepsze wyniki również otrzymają nagrody pieniężne, które mogą przeznaczyć na dofinansowanie do swoich wycieczek.

Zebrano w sumie 1790 kg

Wyniki;

I miejsce klasa    II  - 650 kg   - 200 zł 

II miejsce klasa  VII - 490 kg   - 100 zł

III miejsce klasa  IV - 180 kg   -  50 zł

IV miejsce klasa 0 - 160 kg

V miejsce klasa  Ib - 100 kg

2023-04-24
Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Drużynowych Biegach Przełajowych
Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Drużynowych Biegach Przełajowych

W dniu 13 kwietnia 2023 r. w Wielogłowach  odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło dziewięć szkół (ponad 300 uczniów) z terenu Gminy Chełmiec.

6 osobowe drużyny naszej szkoły rywalizowały z innymi, najlepszymi zespołami w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 3-4 chł. i dz.  oraz klasy 5-6 chł. i dz.

VI miejsce zajęła reprezentacja chłopców klas 3- 4 w składzie: Antoni Bąk, Kacper Molek, Oliwier Molek, Michał Żak, Miłosz Kalita, Daniel Iwański i PK Michał Janór.

VI miejsce  zajęła reprezentacja dziewcząt klas 6 w składzie: Martyna Rusyniak, Martyna Kawalec, Aleksandra Pociecha, Julianna Chochorowska, Laura Szabla i Milena Uroda.

Reprezentacja chłopców klas 5-6 to: Patryk Leśniak, Patryk Matusik, Konrad Groń, Jakub Kulig, Patryk Pociecha i Samuel Majerski.

Reprezentacja dziewcząt klas 3-4 to: Gabriela Kotlarz, Aleksandra Berdychowska i Natalia Koziara.

Indywidualnie: III miejsce zajęła  Julianna Chochorowska z klasy 6 oraz miejsce IV Gabrysia Kotlarz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-04-18
Zbiórka Makulatury - Zbiórka Elektrośmieci
Zbiórka Makulatury - Zbiórka Elektrośmieci

"Zbiórka makutatury"

Zbiórka makulatury 25.04.2023


"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Zbiórka elektrośmeci 08-09.05 2023

Zbiórka elektrośmieci w Gminie Milicz - Oficjalna strona Gminy Milicz


Co wolno zbierać


2023-03-28
Wiosenna zbiórka dla potrzebujących
Wiosenna zbiórka dla potrzebujących

Początkiem marca w naszej szkole prowadzona była zbiórka produktów dla zaprzyjaźnionego Hospicjum SPECJALMED w Nowym Sączu. Zbiórka była odpowiedzią na nagłą, trudną sytuację w jakiej znaleźli się podopieczni hospicjum (podwyżki cen żywności, rachunków, itp.).

Akcja była bardzo spontaniczna dlatego z serca pragnę podziękować wszystkim uczniom i rodzicom, którzy tak chętnie wzięli w niej udział i tak szczodrze dzielili się z potrzebującymi.

 

2023-03-25
Targi edukacyjnych w Nawojowej
Targi edukacyjnych w Nawojowej

W środę 15 marca 2023r. uczniowie klasy 8 brali udział w Targach edukacyjnych w Nawojowej w  szkole- Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa, które miały na celu zapoznanie się młodzieży  z kierunkami kształcenia w tej szkole.  Ósmoklasiści to pokolenie stojące u progu życiowej kariery dlatego warto ukazać im różne zawodowe ścieżki. 

       
       
Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »