Aktualności

2022-09-18
Sprzątanie Świata
Sprzątanie Świata

W dniach 12-16 września 2022 roku nasza szkoła przyłączyła się do 29 akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze.”

Akcję w Polsce koordynuje Fundacja Nasza Ziemia. Finał tej akcji przypadł na 16 września.

Celem  tej akcji było  zorganizowanie oczyszczania terenów ze śmieci. Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. W akcję zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna od najmłodszych uczniów klasy „0” po uczniów klas ósmych. Spoglądając na zdjęcia, ilość zebranych worków można śmiało powiedzieć, że akcja zakończyła się sukcesem.

 

                
   
2022-09-18
„AKTYWNY MAŁOPOLANIN”
„AKTYWNY MAŁOPOLANIN”

W piątek 09.09.2022r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Gabriela Kotlarz, Aleksandra Berdychowska, Daniel Iwański, Kacper Molek, Natalia Koziara, Kamila Lorek, Miłosz Popiela, Jakub Kulig, Laura Nędza, Nadia Nędza, Michał Antkiewicz i Bartosz Jawor brali udział w biegowym święcie dzieci i młodzieży z terenu Województwa Małopolskiego w trakcie 13 Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdrój.

Zawodnicy mieli za zadanie wykonać: rzuty do celu, skok w dal z miejsca, odbicia piłki siatkowej na wyznaczonej przestrzeni, przeskoki na skakance do tyłu z odbicia obunóż -dziewczęta, żonglerka piłką nożną – chłopcy oraz bieg długi na dystansie w zależności od rocznika.

       
       

 

Startowało wiele szkół i nasza drużyna miała dużo rywali. Nasi uczniowie jednak nie „dali za wygraną” i walczyli mocno.

Zdobyliśmy I miejsce w rocznikach młodszych otrzymując jednorazowe stypendium pieniężne.

Uczestnicy również dostali wiele atrakcyjnych rzeczy od sponsorów tej imprezy.

Młodzież bawiła się wspaniale i podsumowała Imprezę jako bardzo „FAJNĄ”.

 

GRATULUJEMY!!!

2022-09-01
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023


     Wakacje szybko minęły i czas zacząć naukę w kolejnym roku szkolnym 2022/2023. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego, podczas której Dyrektor szkoły pan mgr Rafał Majewski witał uczniów, nauczycieli i pracowników placówki życząc sukcesów i wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się roku szkolnym 2022/2023. Po uroczystym przywitaniu,klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, którzy podali im plan lekcji na najbliższe dni.

                          
   
2022-06-27
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 23 czerwca 2022 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Niskowej. Po mszy świętej  wszyscy zgromadziliśmy się w szkole na sali gimnastycznej gdzie nastąpił czas uroczystego wręczania uczniom wyróżnień za ich osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Pan Dyrektor pogratulował wszystkim uznania promocji  do klasy wyższej, podziękował rodzicom oraz nauczycielom za ich zaangażowanie i współprace.

Pożegnaliśmy się również z naszym księdzem katechetą ks. Bogusławem Tokarzem, który przez siedem lat pełnił posługę w naszej parafii i z wielkim zaangażowaniem z nami współpracował. 

Cała społeczność szkolna życzyła Ks. Bogusławowi potrzebnych łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej w dalszej drodze kapłańskiej.

Tego dnia również uczniowie klasy 8a i 8b pożegnały się z murami naszej szkoły przygotowując wspólnie z wychowawcami tj. Panią  Natalią Rogowską i Panią Beatą Żak akademię na zakończenie roku szkolnego 2021/2022, podczas której uczniowiewyrazili słowa wdzięczności za czas nauki, za czas, w którym mogli kształcić się i zdobywać to wszystko, co jest tak potrzebne młodemu człowiekowi.

Dnia 24 czerwca 2022 r. wychowawcy wręczyli  uczniom w salach lekcyjnych  świadectwa szkolne , pogratulowali sukcesów i życzyli zasłużonego dla wszystkich odpoczynku.

       
       
2022-06-27
Gminny Konkurs Geograficzno – Krajoznawczym  „Turystyka oknem na świat”
Gminny Konkurs Geograficzno – Krajoznawczym „Turystyka oknem na świat”

W dniu 14 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Geograficzno – Krajoznawczego Turystyka oknem na świat. Hasłem tegorocznej edycji było „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Nasza szkoła przygotowała aż 7 prezentacji na temat miejsc i obiektów, które warto zobaczyć w naszym regionie.

Uczennice, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone to:

  • Anna Majewska z klasy 5
  • Nikola Tomasik z klasy 5

Obie uczennice zaprezentowały swoje prace na forum przed wszystkimi uczestnikami konkursu oraz komisją konkursową.

       
       

 
2022-06-08
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej po raz kolejny zorganizowała zbiórkę makulatury.
Priorytetem akcji był aspekt ekologiczny, kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska przyrodniczego.

Propagujemy zdrowy tryb życia, dbamy o środowisko naturalne, nie jest nam obojętny świat, w którym żyjemy. Aby ratować piękne drzewa i zmniejszyć ich wycinkę, uczniowie razem z rodzicami oraz pracownikami szkoły w dniach 7 i 8 czerwca zbierali makulaturę. W akcję szczególnie zaangażowała się P. Katarzyna Tokarczyk - inicjator zbiórki oraz klasa VIIIb.

Rywalizacja wśród uczniów była bardzo zacięta. Klasy, które w zbiórce makulatury osiągnęły najlepsze wyniki również otrzymają nagrody pieniężne, które mogą przeznaczyć na dofinansowanie swoich wycieczek.

Zebrano w sumie 3 470 kg

Wyniki;

I miejsce klasa III - 555 kg

II miejsce klasa I    -520 kg

III miejsce klasa VI - 425 kg

IV miejsce klasa VIII a - 395 kg

V miejsce klasa 0 - 365 kg

Zbiórka makulatury w szkole Zbiórka makulatury w szkole Zbiórka makulatury w szkole Zbiórka makulatury w szkole

2022-05-30
Spotkania z pasją
Spotkania z pasją

W ramach programu "Narodowy rozwój czytelnictwa" na zaproszenie szkolnej biblioteki, 17 maja 2022r. w naszej szkole zaprezentowała swoją twórczość, sądecka poetka Pani Joanna Babiarz.

Joanna Babiarz urodziła się w Nowym Sączu, gdzie mieszka i pracuje. Jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Kulturoznawstwa. Jest poetką, która za swoją twórczość literacką, muzyczną  oraz za działalność dla dzieci i młodzieży, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem przyznawanym w Polsce, Brązowym Medalem Gloria Artis.

Poetka była wielokrotnie jurorką w konkursach literackich i recytatorskich jest także współzałożycielką Sądeckiego Klubu Literackiego.

Adresatami spotkania były dzieci i  młodzież naszej szkoły. Zapoznali się oni z twórczością autorki oraz jej zamiłowaniem do literatury, muzyki czy podróży. Poetka rozmawiała z młodzieżą o swojej pracy twórczej, o minionych latach  i swoich przeżyciach. Uczniowie mieli również okazję zadawać poetce pytania. Pani Joanna chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie. Na koniec autorka podpisywała uczniom tomiki poezji. Bardzo dziękujemy pani Joannie za wesołe  i twórcze zajęcia z poezją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-05-28
Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 3 Maja

W naszej szkole odbyła się akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Hasłem przewodnim apelu była „Wolność”.

W celu upamiętnienia tego doniosłego faktu w historii Polski, uczniowie pod opieką p.Doroty Śliwy  i p.Małgorzaty Leszczyńskiej, przygotowali część artystyczną.

Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Naród, Wolność, Ojczyzna. Opowieść o ważnych wydarzeniach historycznych przeplatana była recytacją wierszy, przedstawieniem scen i  słuchaniem piosenek o tematyce wolności. Warto wspomnieć kreacje aktorskie uczniów klasy 6, tj. Filipa Króla, który wcielił się w rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz towarzyszących mu szlachciców: Michała Antkiewicza i Dominika Jurkowskiego. 

Składamy podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację owego wydarzenia.

       
       

 

2022-04-28
Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę
Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę
4 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie wewnętrznego konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Nasi uczniowie wykonali piękne, kolorowe palmy, każda z wykonanych prac była bardzo wyjątkowa. 
 
Laureatami konkursu zostali: 
I miejsce - Zofia Kozioł kl. 0
II miejsce - Franciszek Żelazko kl. 0
III miejsce - Antoni Jurkowski kl. 0
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok. 
 

 

   

   
       
 
2022-04-28
Archipelag Skarbów
Archipelag Skarbów

25 oraz 26 kwietnia nasi uczniowie klas VIII wzięli udział w programie profilaktycznym "Archipelag Skarbów".

Programowi towarzyszyły również spotkania warsztatowe dla nauczycieli oraz rodziców.

 

Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadgimnazjalnych. Program był prowadzony przez 3- osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów.

Przesłanie programu

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Młodzież zachęcana jest do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. Dwa trzygodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Realizacja marzeń

Punktem wyjścia w pracy z młodzieżą jest uświadomienie uczestnikom ich najgłębszych pragnień i marzeń, w tym zwłaszcza marzenia o pięknej, trwałej miłości na całe życie, która nie tylko nigdy się nie skończy, ale zbiegiem lat będzie rosła. Trenerzy jasno mówią młodzieży, że ich samych w życiu osobistym interesuje tylko tak pojęta miłość i jeśli w programie będzie mowa o drodze życia, seksualności, różnych wyborach – to zawsze z myślą o tym, że celem jest wielka i trwała miłość.

Młodzież dobrze rozumie, że do wielkich celów dochodzi się poprzez trudy i wyrzeczenia. Młodzi zdają sobie sprawę, że bardzo trudno jest zbudować trwałą miłość, naprawdę szczęśliwą rodzinę. Doświadczenia Archipelagu Skarbów pokazują, że uczestnicy programu nie boją się wymagań, wysiłku, pracy nad sobą. Potrzebują tylko logicznego wytłumaczenia, że „opłaca się” te wyrzeczenia ponieść, bo tylko one prowadzą do realizacji marzeń.

W trakcie dwóch dni warsztatów przekazywana jest młodzieży wiedza o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Młodzież jest uczona jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka. Dawane są młodym konkretne wskazówki, jak radzić sobie z pobudzeniem seksualnym, zakochaniem (które jest piękne, ale bywa ślepe), ze złością i gniewem. 

W ramach programu wyjaśniane są młodzieży najważniejsze prawa rządzące miłością. Omawiane są też problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wszystkie te tematy są poruszane z dużą delikatnością i powagą, tak, by nie zranić tych, którzy mają takie doświadczenia, a zarazem przestrzec tych, którzy ich jeszcze nie mają.

Ważnym aspektem programu jest trening asertywności, w którym uczestnicy mogą ćwiczyć umiejętność przeciwstawiania się negatywnej presji rówieśników.

         
       
Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »