Aktualności

2019-10-15
Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej tak naprawdę w powszechnym języku nazywany jest Dniem Nauczyciela. Święto to ma swoje początki w 1972 r., wtedy właśnie powstała ustawa Karta praw i obowiązków nauczyciela. Początkowo święto nosiło nazwę właśnie Dzień Nauczyciela, ponieważ dotyczyło tylko wykonawców tego zawodu. Dopiero w 1982 r. zmieniło nazwę (także ustawowo) na Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela to dzień wolny od pracy dla nauczycieli, ale także wszystkich pracowników oświaty. Zapis potwierdzający ten fakt brzmi następująco:

„W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych, ale nie opiekuńczych.

W naszej szkole uroczystości związane z obchodami Dnia Komisji Edukakcji Narodowej rozpoczęły się o godzinie 8.00, po lekcjach wychowawczych wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do parafialnego Kościoła w Niskowej na Mszę Św. z intencji  Rady Rodziców. Po powrocie do odbyla się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie pod okiem mgr G. Dudek oraz mgr J. Majewskiej.    Z okazji Dnia Komisji Edukakcji Narodowej nagrodzeni zostali następujący nauczyciele i pracownicy: P. Aneta Jacak, P. Elżbieta Nemeczek, P. D. Kośkiewicz, P. A. Pociecha oraz P. J. Majewska, wsystkim nagrodzonym gratulujemy!

   
     
                        


2019-10-02
Dzień Zdrowej Żywności
Dzień Zdrowej Żywności

W ramach Szkoły Promującej zdrowie w dniu 9.10.2019 r., odbyła się kolejna edycja o zdrowym odżywianiu. W tym roku tematem przewodnim konkursu był „Świat sałatek”. Tym razem zdobywanie wiedzy na temat co jemy ukierunkowane było na:

- poznanie warzyw i owoców, ich wartości odżywczych, jadalnych części jarzyn i owoców,

- zdobycie wiadomości dotyczących pochodzenia wybranych owoców i warzyw (kontynenty),

- segregowanie owoców i warzyw do pięciu grup kolorystycznych z uwzględnieniem ich wartości odżywczych,

- sporządzanie zdrowych potraw na bazie owoców i warzyw - sałatek

- wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad zdrowej diety,

- kształcenie nawyków sporządzania potraw z zachowaniem zasad higieny i środków bezpieczeństwa.

Jury konkursowe w osobach ;

Aneta Kuźma – Kierownik gminnej stołówki – przewodniczący,

Maria Kalinowska – Pielęgniarka szkolna - członek komisji,

ks. Krzysztof Prokop – Proboszcz - członek komisji,

przydzieliło nagrody w dwóch grupach. W grupie klas 0-III, pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa I, a trzecie miejsce klasa III ,oraz w grupie klas IV-VIII zwyciężyła klasa VIa, drugie miejsce klasa IV, a trzecie miejsce klasa VIII

Szkoła propaguje zdrową żywność, wyprodukowaną bez środków chemicznych czy wspomagaczy. Konkurs odbył się przy udziale rodziców i uczniów, a także wychowawców, którzy zadbali o przygotowanie stoisk. Całą akcją koordynowała mgr Agnieszka Nowak. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-09-23
EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie - warsztaty ekologiczne
EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie - warsztaty ekologiczne

Dnia 17 września 2019 roku uczniowie klasy VI a, VIb, VII oraz VIII wzięli udział w warsztatach ekologicznych w ramach projektu

 EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach projektu zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty ekologiczne a także wyposażono szkołę w walizkę ekobadacza dzięki, której uczniowie mogli przeprowadzić własną analizę stanu czystości wody.

W ramach projektu szkoła weźmie również udział w konkursie „Wypasiona rzeczka”

Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z charakterystyką pracy analityka laboratoryjnego jak również doświadczyć pierwszych analiz chemicznych.

Zajęcia zostały przeprowadzone pod opieką Pani mgr G.Dudek oraz Pani mgr B.Żak

 

       
       
   
       
       
       
       
       
       
2019-09-22
SprzątaMY las
SprzątaMY las

 W piątek 20 września, Uczniowie klas VII i VIII wraz z P. B. Żak oraz P. R. Ogórkiem włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata”,w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY . W każdym z 430 nadleśnictw w kraju zorganizowano sprzątanie, dla każdego chętnego pracownicy nadleśnictw przygotowali worki na śmieci, rękawice. 

Śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się. Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu. Nie ma świadomości wśród dorosłych i nie tylko, że niszczymy i degradujemy te leśne środowiska, być może bezpowrotnie....


    

    

     

 

 

Nadleśnictwo Stary Sącz dziękuje za udział w/w przedsięwzięciu!

Akcja  „Razem #sprzątaMY polskie lasy” realizowana była  na terenie:

  • Kompleksu „Rdziostów” - zbiórka o godz. 11:30 zakończenie akcji o godz. 13:30,

         koordynatorem akcji był Pan Piotr Wolak 

         współrzędne geograficzne miejsca zbiórki:  49°38'41.2"N 20°39'58.2"E


2019-09-20
Spotkanie na temat bezpieczeństwa
Spotkanie na temat bezpieczeństwa

W poniedziałek 16 września odbyły się spotkania uczniów klas pierwszej i drugiej oraz klas siódmej i ósmej z funkcjonariuszkami Policji z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu
w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwu w kontaktach z nieznajomymi.Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać prawdziwego Policjanta oraz w jaki sposób postępować w przypadku spotkania z nieznajomymi osobami.

Klasy starsze uczestniczyły natomiast w spotkaniu, którego tematem przewodnim była demoralizacja - odpowiedzialność prawna za popełnione czyny karalne.

       
       
   
       
   
       
   
       

 

2019-09-09
X Tauron Festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój
X Tauron Festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli Nowy Rok Szkolny na sportowo.

W dniu 06.09.2019r. 30 uczniów reprezentacjiSzkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych brało udział w X Tauron Festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój - bieg małopolski na 600m pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego mgr Agnieszki Nowak.

            Szkołę reprezentowali:

Bartosz Jawor, Patryk Małek, Laura Nędza, Eryk Gocek, Mateusz Kujawski,Izabela Koziara,Zuzanna Antkiewicz, Patrycja Zaryczny, Wiktoria Plata, Julia Kawalec, Wojciech Kosakowski, , Patryk Tokarczyk, Jawor Julia, Jan Antkiewicz, Sebastian Gargula, Marta Lipka, Nikodem Lipka, Sylwia Matras, Stawiarska Tatiana,  Julia Jaworska, Szymon Pierzchała, Jakub Herduś,Kacper Łatka, Sebastian Kusion, Norbert Leśniak, Kacper Kawalec,Brajan Pogwizd, Klaudia Tokarczyk, Wiktoria Tokarczyk i Dominika Małek.

Szkoła po raz czwarty miała możliwość uczestniczenia w tego rodzaju imprezie biegowej.

 Wszystkich zawodników biegu było około 1103.

Niektórzy nasi uczniowie wywalczyli bieg w finale, czyli znaleźli się w pierwszej 25-tce biegu eliminacyjnego w swojej kategorii wiekowej byli to: Nikodem Lipka, Kacper Kawalec, Brajan Pogwizd, Sebastian Kusion, Norbert Leśniak, Mateusz Kujawski i Izabela Koziara.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach „Aktywna Polska”,  które odbywały się równocześnie z Biegiem Małopolskim. Reprezentacja składała się z dwóch chłopców i dwóch dziewcząt. Zadaniem każdej z drużyn było: rzut piłeczką do celu-tarczy, skok w dal z miejsca, skoki na skakance dziewczęta a chłopcy żonglerka piłką nożną i odbicia piłki siatkowejw parach chłopak-dziewczyna na odległość 4 metrów z utrudnieniem, bo stojąc w hula-hopJ

Młodzież wygrała medale, które otrzymała na mecie, kończąc bieg na 600 metrów,  a także część uczniów może pochwalić się pobiciem swojego rekordu na tym dystansie

Organizator nie zapomniał o dostarczeniu zawodnikom „ energii” w formie lodów, drożdżówek i spaghetti. Dziękujemy!!!

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SPORTOWYCH SUKCESÓW!!!


       
       


2019-09-02
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     

     Wakacje szybko minęły i czas zacząć naukę w kolejnym roku szkolnym 2019/2020. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego, podczas której Dyrektor szkoły pan mgr Rafał Majewski witał uczniów, nauczycieli i pracowników placówki życząc sukcesów i wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się roku szkolnym 2019/2020. Po uroczystym przywitaniu,klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, którzy podali im plan lekcji na najbliższe dni.

         
           
         

 

 

2019-06-20
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 18 czerwca 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 

zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Tego dnia zostali uhonorowani uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce jak również reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych czy zawodach sportowych oraz wyróżnili się dużym zaangażowaniem w pracę w organizacjach szkolnych.

Wyróżnieni zostali również rodzice za cały okres pracy w bieżącym roku szkolnym.

 

W pierwszej części spotkania na scenie pojawiła się klasa VIII SP i 3 gimnazjum aby pożegnać mury naszej szkoły, nauczycieli a także koleżanki i kolegów.  Przedstawili oni program artystyczny, który opracowali pod okiem swoich wychowawczyń Pani Doroty Kośkiewicz oraz Pani Beaty Żak.

Uczniowie żegnając się równocześnie  dziękowali wszystkim nauczycielom, którzy pomagali im zdobywać wiedzę.  Na koniec wręczyli symboliczne kwiaty i drobne upominki jako wyraz wdzięczności za trud i serce, które zostało im okazane przez wszystkie lata nauki.

 

Następnie Pan Dyrektor wręczył nagrody wszystkim zasłużonym uczniom i rodzicom.

 

       
       
   
       
   
       
   
       

 

2019-06-09
I Gminny Konkurs Geograficzno-Krajoznawczy
I Gminny Konkurs Geograficzno-Krajoznawczy

I Gminny Konkurs Geograficzno-Krajoznawczy

 

Dnia 05.06.2019 roku w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbył się

I Gminny Konkurs Geograficzno-Krajoznawczy.

 

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klas piątych:

Klasa 5 B : Lorek Oliwia, Jawor Julia, Uryga Emilia

Klasa V A : Emilia Dąbrowska, Józefina Lentas, Natalia Mikulec

 

Uczennice klasy V B : Lorek Oliwia, Uryga Emilia oraz Jawor Julia zajęły

                                           III miejsce.

 

W konkursie wzięło udział 15 drużyn. Każda prezentowała wycieczkę klasową lub szkolną. Nasze uczennice w sposób niezwykle ciekawy zaprezentowały wycieczkę do Wąwozu Homole. Prezentacja była poparta slajdami, zdjęciami oraz niezwykle efektownymi eksponatami strojów góralskich i pamiątek przywiezionych z wycieczki.

Uczennice z klasy VA dzielnie walczyły o miejsce na podium prezentując wycieczkę na Cyrlę otrzymując dyplom za udział w konkursie.

Kolejna szansa za rok.

 

        
       
   
       
2019-05-24
Dzień Mamy i Taty
Dzień Mamy i Taty

Ważne wydarzenie jakim niewątpliwie jest Dzień Matki , a w naszej szkole w połączeniu z Dniem Ojca, istotne jest niemal dla wszystkich rodzin , nie tylko z naszej placówki.... Tego dnia zarówno najmłodsi jak i dorośli pamiętając o swoich rodzicach przynoszą im drobne prezenty. Są to głównie bukiety kwiatów, laurki lub innego rodzaju prezenty prosto z serca. 

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowa okazja, by spędzić trochę czasu z  najbliższymi nam osobami na świecie. Każda kochająca mama i każdy kochający tata zasługuje na wyróżnienie, pamięć i oczywiście życzenia i piękny prezent. 24.05.2019 w auli naszej szkoły pod okiem Pani J. Paciej, opiekunki oddziału przedszkolnego wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »