Aktualności

2023-01-27
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dzień 20 stycznia 2023r. był niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pan dyrektor oraz ksiądz proboszcz  przywitali przybyłych wspaniałych gości oraz złożyli piękne życzenia.  Dzieci   zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez Panią Joannę Rymarczyk, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Po części artystycznej i wręczeniu prezentów zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci również mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Babcią i Dziadkiem.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-01-02
Podziękowanie
Podziękowanie
Serdeczne podziękowania dla rodziców,

uczniów oraz nauczycieli

za zaangażowanie w organizacji Kiermaszu Świątecznego.

Życzymy wszystkim spokojnych,

rodzinnych, pełnych miłości i ciepła

Świąt Bożego Narodzenia.

                                  Wesołych Świąt :)

 

                                                                                                                              Organizatorzy kiermaszu :)

       
       


2022-12-14
"Szkoły pełne talentów"
"Szkoły pełne talentów"
Nasza szkoła wzięła udział w kampanii "Szkoły pełne talentów" organizowaną przez Lidl.
Dzięki tej akcji talenciaki które zostały przekazane na rzecz naszej szkoły, zostały wymienione na nagrody.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Pozdrawiamy!!!
 
       
       
2022-12-14
ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM
ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM

 

Pod koniec listopada wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariatu prowadzili zbiórkę na realizację listów do Świętego Mikołaja dla dwójki podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda: Amelki (9lat) i Mateusza (2 latka).

Dzięki hojności uczniów z naszej szkoły oraz ich rodziców udało nam się uzbierać całą potrzebną kwotę (240,34 PLN) i zakupić wymarzone zabawki dla dzieci.

Dzięki temu otrzymaliśmy tytuł

DYPLOMOWANEGO MIKOŁAJA,

a nasza szkoła może śmiało nazywać się

BIEGUNEM POMOCNYM ;)

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc!

     
   
2022-12-14
„JESIENNA ZBIÓRKA DLA POTRZEBUJĄCYCH”
„JESIENNA ZBIÓRKA DLA POTRZEBUJĄCYCH”

 

W naszej szkole zorganizowano „Jesienną zbiórkę dla potrzebujących” z fundacji Okno nadziei działającej przy hospicjum domowym SPECJALMED w Nowym Sączu.

Cała akcja trwała od 18.10.2022 do 18.11.2022.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu zbierali codziennie produkty spożywcze, środki czystości, środki higieniczne i rzeczy codziennego użytku.

Razem udało nam się zebrać mnóstwo produktów! 

Ogromnie dziękujemy uczniom i rodzicom za wielki wkład w naszą zbiórkę i pomoc osobom potrzebującym. 

Serdeczności!

                       
   


 

2022-12-12
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

Informujemy, że w dniach 12-16 grudnia w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Świąteczny, podczas którego będzie można zakupić ozdoby świąteczne oraz pyszne słodkości przygotowane przez uczniów.   

Serdecznie zapraszamy !!!

2022-12-07
DOBRO WRACA JAK BUMERANG!
DOBRO WRACA JAK BUMERANG!

Bezinteresowna, bezgraniczna, ponad podziałami! Taka jest właśnie pomoc Wolontariuszy- Super Bohaterów, Mistrzów Pomagania. To Oni poświęcają swój czas i energię, angażując się w działania na rzecz lokalnej społeczności”. Tymi słowami Stowarzyszenie Sursum Corda podsumowuje obchody międzynarodowego dnia wolontariusza, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć 5 grudnia 2022r.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od przemarszu po ulicach Nowego Sącza wraz z innymi wolontariuszami w przebraniach superbohaterów. Postanowiliśmy przebrać się za różne postacie m. in. zwierzęta czy postacie z kreskówek aby pokazać ze każdy z nas jest inny, lecz mimo to jest piękny i może wykorzystać tą swoją indywidualność do czynienia dobra. Następnie przejechaliśmy zabytkowymi autobusami do kina „Sokół ” w Starym Sączu gdzie odbyła się debata dotycząca wolontariatu, projekcja filmu „Mała stopa” oraz wręczenie nagród za najlepsze przebranie i najlepszy plakat promujący ideę wolontariatu.

Wygraliśmy ten konkurs z hasłem:

 

Czynienie dobra doda ci skrzydeł!

Po co się wspinać skoro można latać? ”.

 

Jesteśmy dumni z naszego transparentu i tego, jak udało nam się promować działalność wolontariatu :)

         
       2022-11-17
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

11 listopada 1918r. - jakże ważna dla nas wszystkich Polaków data, to już 104 lata jak jesteśmy wolnym, niepodległym krajem.

W naszej szkole, w tym wyjątkowym dla nas dniu uczniowie klasy V i VII przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszającą akademię pod kierunkiem pani Jadwigi Jachimczyk i pani Beaty Żak. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Słowa  pieśni i recytacje wspaniałych patriotycznych wierszy przybliżyły nam w sposób bardzo zrozumiały tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

      
     
 
     
2022-11-13
Wystawa ptaków egzotycznych
Wystawa ptaków egzotycznych

Nowosądeckie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Nowym Sączu, zorganizowało po raz kolejny wystawę ptaków egzotycznych w dniach 12 i 13 listopada 2022r., pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego.

Podczas wystawy była możliwość zasięgnięcia porad hodowlanych, między innymi jak wyhodować ptaki w warunkach domowych.

Hodowla kanarków ma to do siebie, że trwa właściwie przez cały rok. Już w styczniu i lutym zaczyna się okres lęgowy, który trwa do kwietnia. Jak widać, hodowca kanarków ma zajęcie ze swoimi ulubieńcami przez cały rok. Jeśli chodzi o koszty hodowli to nawet gdy się nie hoduje kanarków rozpłodowych to ptaszki przez swój piękny i melodyjny śpiew, odpłacą to z nawiązką. Kanarek jest ptakiem mało wymagającym co do przestrzeni życiowej, a w hodowli ma to do siebie, że w okresie kilku lat można przez odpowiedni dobór partnerów, wyhodować swój własny szczep ptasi o pewnych, tylko jemu przynależnych cechach, co daje na pewno ogromną satysfakcje.. opowiadają hodowcy.

                                        
   
       
       
   
       
2022-11-13
Konkurs plastyczny „Ptaki, ptaszki, ptaszyska”
Konkurs plastyczny „Ptaki, ptaszki, ptaszyska”

I Biczycki konkurs plastyczno –literacko- przyrodniczy: „Ptaki, ptaszki, ptaszyska” dla uczniów klas 0-III

10.11.2022 odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego w I konkursie plastyczno –literacko- przyrodniczym: „Ptaki, ptaszki, ptaszyska” dla uczniów naszej gminy z klas 0-III , który miał miejsce przy okazji wystawy ptaków egzotycznych.

 Jury prace oceniało w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza grupa to dzieci z klas 0-I, oraz druga grupa to uczniowie klas II-III.

W kategorii 0-I; I miejsce zajęła Magdalena Brzeska SP Krasne Potockie, II miejsce Kacper Ryba SP Biczyce, III miejsce Wiktoria Pustułka SP Januszowa, I wyróżnienie Aleksandra Bieryło SP Marcinkowice, II wyróżnienie Zofia Kozioł SP Biczyce.

W kategorii II-III; I miejsce zajęła Julia Cięciwa SP Krasne Potockie, II miejsce Maja Ossowska SP Chełmiec ,III miejsce Wiktoria Mróz SP Marcinkowice, I wyróżnienie Milena Batosz SP Biczyce, II wyróżnienie Aleksandra Rogalska SP Wielogłowy.

Celem konkursu było; zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej różnorodnych gatunków ptaków, rozbudzanie zainteresowań tematyką ornitologiczną, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na otaczającą nas przyrodę, kształtowanie postaw ekologicznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej dziecka, umiejętności przekazywania swoich wrażeń i emocji za pomocą środków plastycznych, i wreszcie uwrażliwianie dzieci i młodzieży na otaczającą nas przyrodę.

 

   

   
       
                                 
     
Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »